zamyslená žena pózuje uprostred poľa

Na jednej strane ti môže byť jedno, či ťa ľudia majú radi, no na druhej byť neustále vlkom samotárom, lebo s tebou nikto nevydrží, tiež nie je práve víťazstvo. Štýly a typy tvojho správania vplývajú na tvoje postavenie v spoločnosti, a teda aj na život. Ako sa zapíšeš, tak ťa budú vnímať.

Každý máme rôznu povahu, názory, postoje, a z toho vyplýva, že aj správanie. Nemôže to ovplyvniť nikto okrem teba. A preto, pokiaľ nechceš byť stále sama, tieto typy správania radšej vynechaj. Inak veľmi jednoducho prídeš aj o dlhoročných kamarátov.

Metódy riadenia stresu
zdroj: Unsplash/Brooke Cagle

Ego v nebesách

Ak sa ti niečo v živote podarí, tak máš právo byť na seba pyšná. No rozdiel je v tom, že ak to začneš preháňať, môžeš prísť o obecenstvo. Pred kým sa potom budeš ukazovať? Nenechaj si egom zatemniť úsudok. Nikto z nás nie je dokonalý a bez chýb. Ani ty nie, aj keď si to pravdepodobne o sebe myslíš.

Skús si položiť otázku, či máš rada egoistických chlapov? S najväčšou pravdepodobnosťou nie, pretože sú slizkí, odporní, namyslení. Takže pokiaľ tak nechceš pôsobiť aj ty na svoje okolie, radšej toto správanie vyhoď zo svojho života.

Ach, ja smutný zemepán

Život je ťažký a dnešná doba o to viac. Takže je až príliš jednoduché dostať sa do problémových situácií. Ale pokiaľ sa budeš tvojim kamarátkam iba neustále sťažovať na to, aký je život zlý, že sa ti nič nedarí a nemáš náladu, tak sa pravdepodobne veľmi skoro prestanú aj pýtať, čo máš nové.

Nebude ich zaujímať tvoj rečami utrápený život. Určite majú samy problémy a nepotrebujú na seba ešte nonstop prenášať tie tvoje. Sem-tam, keď spomenieš, že sa ti niečo nezadarilo, je to iné. Ale určite sa nesťažuj stále. Ničíš náladu nielen sebe, ale hlavne tvojmu okoliu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife