Hovorí sa, že ak sa zamiluješ, jednoducho to budeš vedieť. Nedá sa opísať ako, pretože ide o vnútorný pocit, ktorý ťa celú pohltí. Ale ako zistíš, či ťa tvoj nápadník alebo partner, s ktorým si ešte krátko, skutočne ľúbi? Skôr, než to nahlas prizná a vysloví (a možno ešte skôr, než si to sám uvedomí), prezradí ho jeho správanie.

Každý vzťah nezačína skutočnou láskou. Tá príde až časom, keď sa bližšie spoznáte a uvedomíte si, ako vám je spolu dobre, že si rozumiete, a že sa priťahujete aj fyzicky. Iskry síce môžu lietať už od prvého rande, no až po určitej dobre príde moment, sekunda, počas ktorej si človek uvedomí, že sa zamiloval. Zrazu mu to docvakne. Poteší sa, ale sa aj zľakne.

Čo ak je to tvoj prípad? Ako prídeš na to, že to má on rovnako, aj keď sa ešte nevyjadril?

Budeš mu to vidieť v očiach. Vždy, keď sa do nich zahľadíš, nebudú ti pripadať prázdne a obyčajné. Bude sa ti zdať, že sú plné radosti a horia vášňou. Jeho pohľad toho napovie viac, než milión slov. A to iba vďaka tomu, že sa díva práve na teba.

Naznačia to jeho slová, ktoré už nebudú opatrné voči budúcnosti. Kým ste sa doteraz dohadovali na tom, kedy vôbec pôjdete spolu von, zrazu robí plány aj na týždne dopredu bez toho, aby nad tým premýšľal. Na budúci mesiac je ten koncert, pôjdeme? Je jasné, že s tebou ráta vedľa seba a verí, že sa toho nezľakneš.

Keď sa do teba skutočne zamiluje, bude mať o teba strach. Zahodí ego a napíše ti, čo robíš, keď sa dlho neozývaš. Prinesie ti čokoládu, keď zistí, že si mala zlý deň. Čaj, keď si chorá. Chytí ťa za ruku, keď budeš rozprávať o niečom, čo ťa trápi. Šťastie sa v láske totiž násobí a smútok delí.

A zrazu bude vedľa teba nervózny. Nebude utekať, pretože chce byť s tebou, ale bude sa ti zdať, že ho niečo trápi. To bude tým, že si aj on sám uvedomil, že to s tebou myslí vážne. A nebude vedieť, ako ti to povedať, veď nie je jednoduché povedať niekomu tie dve slová prvýkrát. Vtedy budeš vedieť, že začuješ „ľúbim ťa“ a váš vzťah dostane novú tvár.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.