Žena v okuliaroch s prísnym pohľadom
Unsplash/Mateus Campos Felipe

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Život býva poriadne náročný a sem-tam sa s nami nepekne zahráva. Niekedy sa stávame obeťou nepríjemnej manipulácie, kvôli ktorej sa cítime zle. No na druhej strane ani my nie sme vždy bez chyby. Možno aj ty sama niekoho využívaš a pritom si to vôbec neuvedomuješ. Myslíš si, že konáš v najlepšom záujme, no opak býva pravdou.

Týchto 7 znakov ti možno otvorí oči a ukáže ti pravdu v tom, že nie si bezchybná a mala by si prehodnotiť svoje správanie. Ľudia sa v tvojej prítomnosti nemusia cítiť komfortne, pretože sa cítia manipulovaní a využívaní. A to už viac určite nechceš.

Chceš byť stredobodom pozornosti

Vždy a za každú cenu. Je ti jedno, čo pre to budeš musieť urobiť a koho odsunieš na vedľajšiu koľaj. Je pre teba dôležité, aby o tebe ľudia vedeli a myslíš si, že len takto môžeš niečo dosiahnuť.

Všetko musí byť po tvojom

Keď si niečo zaumieniš, urobíš všetko pre to, aby si to dostala. Niekoho využívaš možno len preto, aby si bola spokojná a aby urobil to, po čom túžiš. Nie si ochotná ustúpiť ani rodine či priateľom.

Vždy rozprávaš iba o svojich problémoch

Rada sa posťažuješ, keď ťa niečo trápi, pretože automaticky očakávaš, že ťa ostatní budú ľutovať a budú sa ťa snažiť upokojiť. Lenže oni nie sú tvojou bútľavou vŕbou. Myslíš si, že ich baví počúvať tvoje neustále trápenia, ktoré sú často veľmi prehnané?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife