Pár sa objíma a smeje

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Žiarlivosť je pocit, ktorý môže výrazne ovplyvniť našu pohodu a kvalitu vzťahov s ostatnými ľuďmi, predovšetkým v láske. Ak sa nevieš vyrovnať so svojou žiarlivosťou, môže ťa to viesť k neustálemu konfliktu, nešťastiu, strachu a neistote. Čo vie v konečnom dôsledku zapríčiniť i rozpad vzťahu. Ako ale prestať žiarliť?

Našťastie existujú spôsoby, ako sa vyrovnať s týmto pocitom, naučiť sa ho kontrolovať a udržať vzťah zdravý a silný.

7 tipov, ako prestať žiarliť

Identifikuj príčinu svojej žiarlivosti

Je dôležité pochopiť, prečo sa tak cítiš. Často je žiarlivosť spôsobená hlbšími problémami, ako sú nízke sebavedomie a strach z odmietnutia. Až identifikáciou príčiny môžeš začať pracovať na tom, ako sa s ňou vyrovnať.

Ak ti chýba spomínané sebavedomie, skús si prečítať článok, kde sme písali o 7 tipoch, ktoré ti s tým môžu pomôcť. Niekedy je príčinou aj vzťah s otcom.

Prestaň sa porovnávať

Porovnávanie sa s ostatnými (v prípade vzťahu aj s pármi) môže viesť k žiarlivosti. Pokiaľ sa porovnávaš s inou ženou, nezabúdaj, že každý má svoje silné a slabé stránky a nemáš dôvod o sebe pochybovať.

A ak to tak cítiš, zamyslela si sa, prečo? Je to tvoj osobný problém, zlá skúsenosť z predchádzajúceho vzťahu či vzťahu rodičov ale ti dal partner na to dôvod (správy a telefonáty s inou)?

Žena je unavená vo vzťahu
zdroj: Pexels/Mikhail Nilov

Takisto každý vzťah je unikátny a nie je nutné, aby ste so svojím partnerom vyzerali ako iné dvojice. Aj tak nevieš, čo sa u nich odohráva za zavretými dverami. Nemusí to byť vždy také dokonalé, ako sa na prvý pohľad možno zdá.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating