Sebavedomie vo vzťahu

Ak ti chýba sebavedomie vo vzťahu, nielen že to negatívne ovplyvňuje vás dvoch, ale aj tvoj osobný život. Preto by si s tým mala čo najskôr niečo urobiť, inak to môže viesť až k rozchodu.

Chýbajúce sebavedomie vo vzťahu môže byť zapríčinené viacerými vecami. Ide napríklad o málo pozornosti od partnera, problémy s dôverou, nemožnosť spoľahnúť sa na neho, kritika z jeho strany, slabá komunikácia a podobne. Dôvodov by sa dalo nazbierať oveľa viac.

Prejavuje sa to napríklad tak, že nevieš byť sama sebou, bojíš sa niečo povedať, nechceš vysloviť svoj názor, máš strach z toho, že ťa opustí a necháš si od neho rozkazovať. Určite sama tušíš, že by to tak fungovať nemalo. Vyskúšaj preto naše tipy, ktoré môžu viesť k náprave.

Red flags vo vzťahu
zdroj: Unsplash/Joanna Nix-Walkup

Pozri sa do minulosti

Bez vetra sa ani lístok nepohne. Pátraj po príčine tvojho nízkeho sebavedomia. Stalo sa niečo v predošlom vzťahu, kvôli čomu pociťuješ neistotu aj teraz? Alebo nebodaj v tvojom detstve a túto traumu si so sebou nesieš celé tie roky? Keď odhalíš príčinu, ľahšie sa ti bude hľadať riešenie na nápravu.

Buď úprimná

K sebe aj k partnerovi. Priznaj svoje obavy a problémy. On možno ani len netuší, že ťa niečo trápi a pritom ti môže pomôcť zmeniť to. Rozprávajte sa, hovor o tom, čo ti vo vzťahu chýba a naopak, čo sa ti páči, keď robí. Možno ho nakopneš k tomu, aby sa aj on sám zaujímal o zmenu a zlepšenie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating