Sebaláska

Mnohým ženám slovo sebaláska nič nehovorí. Nevážime si samy seba a máme problém so sebavedomím. A to aj napriek tomu, že dnes veľa ľudí hovorí o tom, ako sa to naučiť. Ako si na tom ty?

Dokážeš sa bez problémov pozrieť do zrkadla a povedať si, že vyzeráš dobre? Alebo by si radšej chodila kanálmi a skrývala sa, lebo sa hanbíš za to, ako vyzeráš a aká v skutočnosti si?

Sebaláske sa nedá naučiť zo dňa na deň, pretože ide o zdĺhavejší proces. Čím skôr s ním začneš, tým lepšie, pretože budeš môcť žiť kvalitný a spokojný život.

Pripravili sme si pre teba kvíz, ktorý odhalí, ako na tom teraz si. Máš sa naozaj rada? Odpovedaj na nasledovné otázky naozaj pravdivo. Nemusíš klamať nikoho, ani samu seba.

Ako sa zachováš, keď ti niekto zloží kompliment?

Čo urobíš, keď ťa niekto za niečo kritizuje?

Vieš si urobiť aj srandu sama zo seba?

Je niečo, čo by si na sebe teraz zmenila?

Zvykneš sa porovnávať s inými ženami?

Môžeš o sebe povedať, že si sebavedomá a máš sa rada?

Poznáš svoje silné stránky?

Ak by si bola dlhší čas single, čo by si robila?

Čo urobíš, ak sa dopustíš nejakej chyby?

Dokážeš sa na seba bez problémov pozerať v zrkadle?

Máš sa naozaj rada? TIETO otázky odhalia, ako je na tom tvoja sebaláska
MUSÍŠ NA SEBE EŠTE POPRACOVAŤ.
Podľa tvojich odpovedí ti sebaláska nehovorí nič, maximálne si na nej len začala pracovať. Si utiahnutá sivá myška, ktorá má problém priznať si, že by ju niekto mohol skutočne milovať. Radšej sa neustále obviňuješ a nahováraš si, že nie si dosť dobrá. Čo najskôr musíš tieto myšlienky nahradiť pozitívnymi. Pochop, že si úžasná a jedinečná presne taká, aká si!
PRACUJEŠ NA SEBE, NO STÁLE JE ČO ZLEPŠOVAŤ.
Pojem sebaláska ti nie je cudzí, pretože sa na tom snažíš pracovať. Si približne na polceste za sebavedomým a kvalitným životom. Sú dni, kedy si povieš, že si dokonalá a úžasná bytosť, no potom ťa prepadnú výčitky, že to tak nie je a mala by si so sebou niečo robiť. Nenechaj sa rozhodiť a vytrvaj v tom, čo robíš. Ide ti to skvele!
SI SEBAVEDOMÁ A ÚŽASNÁ ŽENA.
So sebavedomím a sebaláskou nemáš ani najmenší problém. Dostala si sa konečne do štádia, kedy si nerobíš ťažkú hlavu z toho, čo si o tebe myslia iní ľudia. Záleží ti na tom, aby si bola ty sama so sebou spokojná. Rada prijímaš komplimenty, chodíš so vztýčenou hlavou a vieš, že ty si strojcom svojho vlastného šťastia.

Málokedy si to uvedomuješ, no podvedome robíš veci, ktoré nie sú tvojmu životu v žiadnom smere prospešné. V našom staršom článku nájdeš 3 maličkosti, ktoré by si mala zo svojho života odstrániť a naučiť sa, ako si vážiť samu seba.

Častokrát vo vzťahu robíme kompromisy a snažíme sa jeden druhému vyhovieť. Existujú však isté veci, ktoré by si nikdy nemala robiť kvôli chlapovi a vlastne ani kvôli nikomu inému. Len vtedy sa naučíš vážiť si samu seba, získať sebavedomie a viac sa rešpektovať. Tieto 3 nikdy nerob.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy