Emocionálna bolesť

Život môže byť krásny, no aj napriek tomu sa občas udejú veci, ktoré nám môžu ublížiť. Trápi ťa emocionálna bolesť a chceš sa cez ňu preniesť čo najrýchlejšie? Pri takomto smútku musíš dbať na 3 dôležité piliere, ktoré ti pomôžu zahojiť bolestivé rany čím skôr. 

Ak sa chceš zbaviť bolesti, ktorú aktuálne prežívaš, nesmieš zabúdať na 3 základné piliere. Vďaka nim sa rýchlejšie vyliečiš a budeš sa na svet pozerať s ružovými okuliarmi.

Pravda

Bolesť sa nedá poprieť. Keď ju raz cítiš, nevymažeš ju. Ak zatváraš oči pred tým, čo sa ti deje, zbytočne len predlžuješ a prehlbuješ niečo, čo ťa zraňuje. Pozri sa pravde do očí a uvedom si, aká je situácia. V prvom rade ju musíš prijať, aj keď je to nepríjemné. Priznaj si, že prežívaš bolesť. Čím skôr to spravíš, tým skôr sa z toho celého dostaneš.

Odpustenie

V druhom rade si musíš odpustiť, no nielen sebe, ale aj ostatným. Ak v sebe budeš dusiť hnev, bude to len horšie a bude ťa to ťahať na dno tvojich síl.

Odpustenie vyčistí tvoje rany a svet bude omnoho krajší. Uvedom si, že neodpúšťaš preto, že by to potreboval človek, ktorý ti ublížil. Ale preto, že máš samu seba natoľko rada, že už viac nechceš pociťovať emocionálnu bolesť. Odpustiť niekomu, kto nám ublížil, nie je jednoduché. Chce to čas.

Bolesť
zdroj: Unsplash/Hannah Busing

Sebaláska

V neposlednom rade si musíš uvedomiť, že sebaláska všetko zahojí a vylieči. Staraj sa o telo a dbaj o svoje potreby. Nezabúdaj na to, že sa musíš obklopovať ľuďmi, ktorí ťa majú radi a pri ktorých sa cítiš bezpečne.

Nevieš, či si vážiš samu seba, no chcela by si to zistiť? V našom kvíze TU sa otestuj a zisti, ako je na tom tvoja sebaláska.

Ak sa budeš v živote držať týchto 3 pilierov, svet bude o niečo krajší a jednoduchší. Pamätaj, nie je dôležité vyhrávať, ale odpúšťať s úprimnosťou a láskavosťou. Nerob si život ťažším a odpusť ostatným nie kvôli nim, ale kvôli sebe a svojmu vnútornému pokoju.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife