instagram/blancapadilla

Nikto z nás sa nenarodil zlým, malicherným, zlomyselným či arogantným človekom. Ženy, ani muži, neboli vždy tými, akými sú dnes. Charakter, vlastnosti a celkové pozeranie sa na svet, je zapríčinené nie len výchovou alebo znamením, ale najmä tým, akých ľudí sme v živote stretli, aké udalosti nás formovali, a aký život sme si zvolili. 

Ľudia ovplyvňujú ostatných svojím konaním, spravaním, vystupovaním. Tak, ako rodičia svoje deti, tak aj činy ostatných majú dopad na naše naše vnímanie. Ani žena sa nestala zo dňa na deň mrchou. Tou, ktorá radšej menej miluje, akoby sa mala sklamať, tou, ktorá si stavia pomyselné múry, či dokonca využíva mužov len pre svoje potreby.

To všetko totižto nezapríčinila len výchova, ani sa sama od seba nerozhodla, že bude tá zlá, chladná a vnútri možno nie tak šťastná osoba. Tým čím je teraz, ju spravili zlé udalosti, sklamanie z mužov a ľudí, ktorým verila.

Ak sa žena k tebe správa chladne, s odstupom, sarkasticky, ironicky, či dokonca arogantne, nie je to preto, že je hrozná mrcha, ide o to, že niekto v minulosti bol ten, ktorý zatlačil na gombík: “nenechaj si ublížiť a radšej ubližuj ty.”

Ženy nie sú totižto zlé osoby pre nič za nič. Častokrát vyťahujú zbrane, ale kým ich chlap nenabije, nevystrelia. Kým chlap sa nechytí, ona ho neťahá, a v poslednom rade, kým on nesklame, je tou najkrajšou, najvtipnejšou, najšťastnejšou bytosťou na tejto zemi.

Či už to bol otec, prastarý otec, brat, frajer, manžel alebo len chlapec, ktorý sa jej vysmieval za jej nedostatky, v každej žene zostanú reči, činy a zlomené srdce či podkopané sebavedomie, hlboko zaryté navždy. 

To nežné pohlavie, ktoré sa častokrát nedokáže brániť, si všetky krivdy, ktoré sa jej stali počas niekoľkých rokov života, stále nosí v sebe. Niekde tam v kútiku mysle sa jej vynára to, že ju priateľ podviedol alebo ich otec opustil, či znásilnenie, obchytávanie a vypiskovanie neznámymi mužmi. 

Preto, ak nechceš, aby tvoja priateľka bola mrcha, aby sa trápila starými krivdami, musíš jej dokázať to, že je to dávno za ňou. Ukázať jej, že život nie je len to zlé, a že aj tie zlé situácie, môže posunúť človeka dopredu. Prestaň mať blbé poznámky na jej váhu, make-up, vlasy, oblečenie alebo správanie. Nepodvádzaj, neopúšťaj, neignoruj, nenadávaj, nebi a nerob tie veci, ktoré by mohli tie dobré ženy premeniť na tie zlé mrchy, ktoré ti to totiž vrátia dvakrát viac. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating