pexels.com

Počula si tak stovku názorov, prečo si s ním nemáš začať. Počula si aj to, aký je, akú pestrú minulosť má za sebou, koľko románikov si stihol zažiť, než našiel teba či aj to, ako ľahkovážne dokáže vzťahy a ženy brať. Ale predsa tu bolo niečo, čo ťa nútilo veriť, že si práve ty tá JEDINÁ, ktorá ho dokáže zmeniť a usmerniť.

Možno si ťa získal práve tým, že si verila v to, že z neho dokážeš urobiť lepšieho človeka.

Výnimočne to neboli len rozžiarené oči a prekrásny úsmev, z čoho sa ti podlamovali kolená. Po prvýkrát si videla, že máš na niekoho skutočne dobrý vplyv. Vidíš zlepšenie jeho správania a hlavne si verila, že v ňom dokážeš zmeniť aj pohľad na lásku a vzťahy. Ukážeš mu, že vzťah s jednou ženou dokáže byť viac vzrušujúcejší ako akákoľvek záležitosť na jednu noc.

Lenže drahá, never mužovi, ktorý robí všetky tie správne a dobré veci, ktorými ti dáva najavo, že ťa má rád iba vtedy, keď chce niečo od teba dostať. Muž, ktorý si ťa skutočne zamiluje, ktorý s tebou bude chcieť byť skutočne, sa k tebe bude správať ako ku princeznej každý deň. Takýto muž, nebude mať potrebu písať ti každý víkend či sa vidíte v bare. Bude ti písať v pondelok ráno a zaželá ti úspešný týždeň.

Nebude ti hovoriť, že si neodolateľne krásna v piatok večer, keď vyrážaš na flám, ale v nedeľu ráno, keď budeš ešte v pyžame pripravovať raňajky. Nebude mať potrebu dokazovať ti, že je lepší ako iný náhodný muž, s ktorým si si vyšla na kávu, alebo ťa v klube pozval na tanec. Nebude mať potrebu provokovať ťa inými ženami, aby si žiarila a pricupitala za ním, namiesto toho, prinúti všetky ostatné žiarliť na teba.

Uvedom si to skôr, ako do toho padneš úplne. Buď si vedomá toho, že môžeš ponúknuť tomu mužovi naozaj veľa. Otázne je, či aj on tebe. Spýtaj sa sama seba, či dokáže byť tak milý, láskavý a pozorný k tebe aj v časoch, kedy nič od teba nepotrebuje. Či bude pri tebe stáť, aj keby proti tebe išiel celý svet. Ak o týchto veciach voči nemu pochybuješ, nemôžeš si ním byť istá.

Zváž každý svoj krok predtým, ako sa necháš úplne uniesť takýmto mužom. Za lásku sa oplatí bojovať, oplatí sa bojovať aj o človeka, ktorý nebol vždy podľa našich predstáv a ideálov, a časom sa zmenil, a možno my sami sme k tomu dopomohli. Ale neoplatí sa bojovať o muža, ktorý nikdy nebude schopný sa natrvalo zmeniť. Pokiaľ si len príležitostne vychutnávaš pocit, že si pre neho jediná, tak ver, že už čoskoro si tento pocit, bude vychutnávať iná.

Nemusíš sa držať názorov a reakcie okolia na seba, na jeho minulosť, či váš vzťah. Ale ak to máš skutočne risknúť, tak ťa prosím, len s takým, o ktorom si presvedčená, že bude pri tebe stať v dobrom aj v zlom. Nie iba v dobrom, pokiaľ on sám nebude niečo od teba „potrebovať“.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating