sebaláska

Vieš, kto ti bude v živote vždy najväčšou oporou? Nie je to ani rodina, ani kamaráti, ani priateľ. Si to ty sama, a preto si musíš seba vážiť. Nesmieš svoju sebalásku nechať zaniknúť. Bez toho totiž nikdy nebudeš mať šťastný život.

Ak chceš žiť pokojne a viac-menej bez starostí, musíš si uvedomiť, že najdôležitejšia osoba pre teba si ty sama. Nikto iný ti nikdy viac nepomôže dostať sa z blbých dní ako ty. Vlastne, celý život, každý deň závisí len od teba a tvojich rozhodnutí.

Preto je na čase, aby tvoja sebaláska iba rozkvitala a vážila si si, že si pre seba to najlepšie a tá najdokonalejšia verzia, aká môžeš byť. Určite to nebude jednoduché, pretože ak sa raz podceňuješ a stále na sebe hľadáš chyby, tak to bude strastiplná cesta.

sebaláska
zdroj: Unsplash/Divaris Shirichena

Avšak na konci ťa čaká vytúžené ovocie, v podobe tej naozaj úprimnej lásky, ktorá ti dodá všetok elán do života. Ráno sa ti bude ľahšie vstávať, káva ti bude viac chutiť a ešte aj to najškaredšie tričko na tebe bude razom krásne. Musíš si ale vybudovať zdravú sebalásku a to vďaka týmto 3 krokom.

Aj všedný deň sa musí zmeniť

Ako vieš prejaviť lásku partnerovi? Samozrejme tým, že ho miluješ, rešpektuješ a staráš sa o neho. Presne tak sa teda musíš správať aj k sebe. Obyčajné ráno by malo vyzerať inak ako teraz. Nehovoriac o bežných činnostiach, ktoré okamžite potrebujú reštart. Začni napríklad týmto:

  • poriadny, výdatný spánok, ktorý ti dodá kopec energie a dobrej nálady,
  • kvalitné a zdravé raňajky, bez ktorých by nemal začať žiaden deň,
  • dopraj si ráno čas, ktorý potrebuješ na vstrebanie všetkých činností, ktoré ťa čakajú,
  • aj ranný pohyb nie je zlým začiatkom, nemusíš hneď chodiť behať, ale trošku sa ponaťahovať, aby si si rozprúdila všetky hormóny, nie je nikdy na škodu,
  • keď budeš v pokoji, tak si poďakuj, či už za dobrý spánok, chutnú kávu, výdatné raňajky, alebo jednoducho iba sama za seba,
  • pokiaľ to bude možné, snaž sa za každú cenu vyhýbať stresujúcim situáciám, ktoré ti môžu pokaziť celý deň.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife