Instagram/allisonbickerstaff

Všetci by chceli mať zdravý a fungujúci vzťah, no len málokomu sa na ňom chce aj pracovať. Ako sa hovorí, je na ňom „roboty ako na kostole“. Ten silný a dlhodobý si vyžaduje dennodennú komunikáciu, veľa kompromisov, obetovanie sa a mnoho iného.

V zdravom vzťahu je dôležité aj to, čo sa deje v spálni. Môžeš si byť istá, že po rokoch s tým istým chlapom to nebude tak často, ako to bývalo na začiatku. No stále sa môžeš s priateľom snažiť o to, aby iskry lietali aspoň 5x do týždňa. Týchto 7 zvykov vám v tom pomôže.

Starajte sa o seba

Veľmi dôležitý zvyk, ktorý by nemal byť zanedbaný. Ľudia sa spolu prestávajú milovať kvôli tomu, že sú unavení a nemajú žiadnu energiu navyše. Pokiaľ sa o seba budete starať, budete jej mať až-až. Dbaj na kvalitný spánok, na zdravú stravu, ktorá ti zvýši koncentráciu a nepreháňaj to s alkoholickými nápojmi. Taktiež si vyhraď cez deň hodinu na to, aby si oddychovala a venovala sa tomu, čo miluješ (aj tvoj partner) – čítanie kníh, tvorenie, cvičenie, tancovanie, hranie hier, …

Vytvorte si v spálni oázu pokoja

Pre pokojné a slastné milovanie je potrebné, aby bola spálňa vaše útočisko. Nemôžeš mať na posteli len deku a pár vankúšov. Práve detaily, na ktoré by si sa mala zamerať, vedia zmeniť celú atmosféru. Poobzeraj sa po sviečkach, ktoré príjemne voňajú, vyskúšaj zamatové vankúše, osviežovač vzduchu alebo hračky, ktoré využijete v posteli. Ty a tvoj partner by ste sa mali cítiť v spálni uvoľnene a príjemne, nie ako na návšteve.

Pravidelné randenie

V našom staršom článku sme ti priniesli neskutočné tipy na to, ako okoreniť letné  rande. Vo vzťahu, kde sa dvaja ľudia stále milujú, chodievajú pravidelne na romantické posedenia vo dvojici a majú medzi sebou iskru vášne. Opakovanie je matkou múdrosti – nestačí chodiť spoločne von len prvý rok vzťahu, no aj tie ďalšie. Ideálne aspoň raz za týždeň.

Buďte zaneprázdnení

Nebuď partnerovi vždy po ruke“. Tým by si ho omrzela a prestalo by ho to s tebou baviť. Buď zaneprázdnená tak, ako na aj začiatku vzťahu. Nechaj ho o tebe rozmýšľať a pošli mu zaujímavú fotku, ktorá v ňom prebudí tajné túžby. Nehovor na všetko „áno“, skús niekedy povedať aj „nie“, aby si zvykol na to, že vo vzťahu nedostane všetko zadarmo. Samozrejme, platí to aj opačne.

Vyskúšajte niečo netradičné

Nemôžeš chcieť, aby ste sa ako pár milovali 5x do týždňa v jednej polohe. To by nebavilo teba a ani tvojho partnera. Vymýšľajte zaujímavé veci, ktorými si váš intímny život okoreníte. Pokojne sa spolu pozerajte na filmy pre dospelých a z nich skúšajte veci, ktoré vás zaujmú. Alebo si zahrajte vzrušujúcu hru, ktorá vám určí vašu ďalšiu polohu.

Vsaď na zvodnú červenú

Muži reagujú na červenú farbu ako zviera na korisť. Presvedčili sme sa o tom v našom minulom článku, preto nie je na škodu, keď aj do spálne prinesieš trochu červenej. Posteľná bielizeň či obliečky sú najlepšou voľbou, pretože práve tam sa uskutočňuje všetko dôležité. No nič nepokazíš ani vzrušujúcou spodnou bielizňou. Pamätaj na to a nabudúce v obchode vyberaj len túto farbu.

Zaveďte deň fantázie

Skvelé osvieženie nudných a dlhých dní, ktoré nastali v počas posledného roka. Vyhraďte si jeden deň na to, kedy bude všetko dovolené. Či už prídeš s nejakým bláznivým nápadom ty, alebo tvoj partner, go for it. Nebojte sa ničoho a posúvajte vaše hranice fantázie tak ďaleko, ako sa len dá. Môžete sa inšpirovať pármi na Instagrame alebo si niečo zaujímavé zobrať z dospeláckej knihy. Je to len na vás – dôležité je, aby vás to bavilo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating