Smutná žena sa opiera o kolená
Pexels/ph.galtri

Vo svojom živote by si si mala dávať pozor na nespoľahlivých ľudí, ktorí ťa kedykoľvek sklamú. Preto by si im nemala dôverovať a nemala by si si ich držať blízko po svojom boku. Ušetríš sa tak nepríjemnému trápeniu.

Ak si myslíš, že si obklopená takýmito ľuďmi, mala by si si všímať týchto 6 varovných signálov. Otvoria ti oči a vďaka nim zistíš, komu môžeš dôverovať a komu by si nemala.

Rušia plány na poslednú chvíľu

Na niečom sa s nimi dohodneš, no oni to bez ospravedlnenia zrušia na poslednú chvíľu. Často dokonca bez akéhokoľvek vysvetlenia. Nerobia si ťažkú hlavu z toho, že si sa im prispôsobila a možno si musela zmeniť aj iné svoje plány.

Neozvú sa ti, keď to potrebuješ

Ak od nich niečo potrebuješ, neodpíšu ti alebo nezdvihnú. Nereagujú ani v prípade, že sú online a vidíš, že komentujú alebo lajkujú iné príspevky. Jednoducho ťa ignorujú len preto, lebo na teba nemajú momentálne náladu. A pritom od teba vyžadujú, aby si bola k dispozícii kedykoľvek si oni zmyslia.

Nerešpektujú tvoje hranice

Neberú ohľad na teba a na to, čo by si chcela, všetko robia iba vo svoj prospech. Nerešpektujú ani tvoj osobný priestor, aj keď je to tebe možno nepríjemné.

Nepočúvajú, keď povieš nie

Ak ich odmietneš a povieš im nie, oni to ako keby prepočuli a neregistrujú to. Preto s tebou zaobchádzajú tak, ako sa im zachce. Teba to môže tak demotivovať, že nabudúce už nebudeš mať ani energiu nesúhlasiť, pretože budeš vedieť, že je to zbytočné.

Nevedia si priznať chybu

Nielen že nevedia uznať svoje pochybenie, ale taktiež radi zvaľujú vinu na niekoho iného. Myslia si o sebe, že sú príliš dokonalí na to, aby priznali, že sa mýlili. Je ľahšie označiť niekoho iného za vinníka a áno, neraz to schytáš aj ty sama.

Často menia svoju verziu príbehu

Ak sa im niečo nehodí, bez problémov zmenia svoju verziu príbehu a to, ako sa niečo stalo. Aj keď vieš, že to bolo inak a chceš ich s tým konfrontovať, oni si stoja za svojím, aj keď dobre vedia, že sa to stalo inak. Ty z toho napokon môžeš vyjsť ako úplný idiot, pretože veľa ľudí uverí radšej ich verzii.

Viac z kategórieLife