Smutná žena

Nahovárať si, že život je iba o tom krásnom, by bolo poriadne naivné. Ak nemáš 12 rokov, potom už veľmi dobre vieš, že v ňom môžeš zažiť aj mnoho nepríjemného. Pre nás, ľudí, azda najviac záleží na tom, aby sme boli obklopení tými, na ktorých nám záleží, a s ktorými sa cítime dobre. Nikto nechce byť sám. No občas sa ti môže zdať, že ťa všetci sklamali a pocit osamelosti ťa ovládne.

Je to asi jeden z najhorších pocitov, aké vôbec môže ľudská duša vnímať. Keď ideš po ulici, pozeráš sa na desiatky okoloidúcich a premýšľaš len nad tým, prečo nemôže byť niekto z nich tvojím priateľom. Alebo partnerom. Kedysi si mala veľa kamošiek, no čas vás rozdelil a s dospelosťou sa toho veľa zmenilo. Prišla si na to, že ľudia nie sú vždy fér.

Prečo ťa vôbec všetci sklamali?

Hľadať vinu a chyby môžeš všelikde. Možno si mala len smolu a doplatila na svoje dobré srdce. A možno si ty človekom, ktorý dáva iným podnet na to, aby mu bodli nôž na chrbta. Ktovie, na tom však, keď si večer líhaš do postele, nezáleží. Vtedy ťa len ovládnu nepríjemné pocity smútku, sklamania a menejcennosti. Hľadáš odpovede na otázky. Prečo ti bolo ublížené. Prečo ťa nik nemá rád. Čo si urobila zle, ak si si toto zaslúžila.

Ale čo ak si si nič z toho nezaslúžila? Musíš predsa vedieť a zmieriť sa s tým, že život nebýva vždy fér. Ani ľudia. Niektorí ti jednoducho podkopnú nohy, len tak. Ber to všetko ako nejakú lekciu, pri ktorej sa nesmieš vzdať. Vieme, je to ťažké a tvoja psychika môže trpieť, ak sa ti zdá, že stojíš proti celému svetu, no musíš to spraviť sama pre seba. Musíš dvihnúť hlavu a zamerať sa na vlastné šťastie.

Nepozeraj sa na iných. Netráp sa tými, ktorí ťa sklamali, oni si nezaslúžia, aby si sa nimi zaoberala. Pozeraj sa vpred a v rovnakom smere sa posúvaj aj ako osobnosť. Rob to, čo ťa baví. A vesmír ti už dohodí niekoho, komu raz budeš veriť na 100 % bez toho, aby si zapochybovala o jeho úmysloch voči tebe. Nikdy nebudeš sama večne, to nikto z nás.

Zapamätaj si, že ak bude šťastné tvoje vnútro, bude taký aj svet okolo teba. Nepotrebuješ nikoho, aby to zmenil, stačí sa pozrieť do zrkadla a vybaviť si to sama.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife