unsplash.com

Silné a nezávislé ženy obdivuje každá z nás, no stať sa jednou z nich nie je úplne nemožné.

1. Ranná rutina

Silná žena dokáže vstať z postele skôr a postarať sa o seba. Ide behať, osprchuje sa, pripraví raňajky, vypije v pokoji kávu, medzi tým si prelistuje noviny alebo prečíta najnovšie správy. Nech je jej ranná rutina hocijaká, v každom prípade je pre ňu veľmi dôležitá. Hoci sa jedná len o pár minút alebo hodinku naviac, je to čas, ktorý patrí len jej. Užíva si ho plnými dúškami. Potom sa vydá spokojná a šťastná do práce alebo do školy.

2. Kreatívna práca, ktorá ťa baví

Ďalším veľmi dôležitým znakov sebestačnej ženy je, že má stabilné zamestnanie v úspešnej a dynamickej firme. Ovláda cudzie jazyky, najmä angličtinu alebo nemčinu, je komunikatívna a dokáže sa popasovať s každým problémom. Do práce chodí s nadšením, pretože ju baví a robí v skvelom kolektíve. Spokojný je aj jej zamestnávateľ, od ktorého dostáva atraktívne finančné ohodnotenie.

Práca je skutočne základ a dokážeš si ju nájsť aj na Slovensku. Ak rozmýšľaš nad stabilným zamestnaním s možnosťou kariérneho rastu, určite neprehliadni tieto lákavé ponuky.

Zdroj: unsplash.com
zdroj: unsplash.com

3. Zdravý životný štýl

Urobiť vo svojom živote hocijakú zmenu, hoci aj piť viac vody, si vyžaduje veľa trpezlivosti. Preto ženy, ktoré dodržujú základné princípy zdravého stravovania a pravidelne cvičia, sú veľmi silné. Musia sa naučiť odolávať chuti so všetkým „seknúť“ a opäť sa vrátiť na zlé chodníčky. Navyše výživné jedlá zo zeleniny a ovocia im dodajú kopec síl na zdolávanie rôznych prekážok a problémov v živote. Cvičenie im zasa pomáha zrelaxovať od každodenného stresu v práci alebo v škole. Na konci dňa sú síce unavené, no šťastné a spokojné.

4. Zodpovednosť voči prostrediu

Silná žena nie je ľahostajná voči životnému prostrediu. Zaujíma sa o to, čo sa deje okolo nej, preto je oveľa obozretnejšia. Dáva si záležať na tom, čo kupuje, odkiaľ to kupuje a aj od akého výrobcu. Preferuje lokálne potraviny od domácich dodávateľov, nekupuje zbytočné plasty, snaží sa recyklovať a podporuje slovenské módne značky. Občas si pretriedi šatník a veci daruje alebo predá, nikdy len tak nevyhodí. Je nezávislá a nedá sa ovplyvniť reklamou alebo trendom, lebo vie, že príroda je len jedna a treba sa o ňu starať.

Zdroj: unsplash.com
zdroj: unsplash.com

5. Dobré vzťahy

V živote nič nejde hladko vrátane vzťahov. Silná žena to dobre vie, a preto sa zbytočne neľutuje, keď sa s niekym poháda. Snaží sa vždy o efektívnu komunikáciu, prostredníctvom ktorej by s druhou stranou vedeli vyriešiť svoj problém. Silná žena sa stará o svoje vzťahy, veľa sa rozpráva, rešpektuje potreby druhých, snaží sa porozumieť a nájsť vždy kompromis, avšak nikdy nie je od ľudí navôkol seba závislá. Vie, že aj keď bude musieť raz povedať zbohom, nezrúti sa, pôjde ďalej a bude šťastná.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife