Ticho na prvom rande je hrôzostrašný scenár. Niekedy je to iba kvôli tomu, že ste obaja nesmelí a hanbíte sa, inokedy preto, že sa naozaj nemáte o čom baviť. Existujú neutrálne témy, koré rozhýbu každú diskusiu, a potom sú tu aj také, ktoré by ste vyťahovať nemali. O čom sa na prvom rande (pre dobro oboch z vás) netreba rozprávať?

Bývalí partneri

Toto je jedna veľká červená vlajka. Rozprávať sa o svojich bývalých partneroch hneď v prvú chvíľu, keď chcete zaujať niekoho nového? Uf. Samozrejme, občas k tomu konverzácia prirodzene smeruje, no mala by sa držať v určitej hladine.

Detaily, spomienky, ohováranie, … to celú náladu iba pokazí. Na takúto tému sa budete môcť úprimne pozhovárať ešte veľakrát, keď vám to vyjde, no dala by si šancu na druhé rande niekomu, kto stále rozpráva o svojej ex?

Problémová minulosť

Každý máme za sebou nejakú minulosť, ktorú nezmeníme. Chyby robia človeka a veľakrát sme sa z nej poučili. Aj keď, základom vzťahu je dôvera a úprimnosť, nepekné spomienky, za ktoré by si mohla byť súdená, si nechaj na neskôr.

Najprv musíte zistiť, či z toho niečo bude, a ak ťa daný človek bude milovať, prijme ťa takú, aká si. Informácie, ktoré ho môžu šokovať mu nedovolia vidieť tvoje skutočné ja.

Ďaleká budúcnosť

Svadba, deti, kde sa (s ním) vidíš na dôchodku, … to sú témy, ktoré sú fajn, ak máte obaja medzi sebou silnú chémiu a ste tomu otvorení. V opačnom prípade by sa jeden z vás mohol akurát tak vystrašiť a utiecť. Nikto nechce počuť svadobné zvony už na prvom rande.

Je skvelé, že máš predstavu o tom, ako by si chcela žiť, no daj si pozor, aby to nevyznelo, že v tvojich snoch je všetko naplánované tak, že tam pre partnera miesto nie je.

Politika a iné „dôležité“ témy

Politika, náboženstvá, názory na aktuálne dianie vo svete, … to vie rozhádať aj otca so synom i najlepšie kamošky. Prečo by ste sa mali namiesto zbližovania venovať témam, pri ktorých sa iba rozčúlite? Toto si nechajte na nejaké „príjemné“ rodinné posedenie v budúcnosti.

Finančná otázka

Kto koľko zarába, ako je na tom finančne a materiálne, z akých pomerov pochádza, čo si môže dovoliť, aké má bývanie – ďalšia séria absolútne nevhodných otázok, z ktorých človeka aj tak nespoznáš. Jedine, že si od teba pýta zaplatiť účet, potom rýchlo zistíš, že si spoznala držgroša.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.