Usmiata žena má šťastný život

„Ak sa rozhodneš byť optimistkou, budeš sa cítiť lepšie.“

Šťastný život je plný dobrej nálady, pozitívnych myšlienok či smiechu. Ak budeš neustále myslieť negatívne, takéto emócie ťa budú ťahať nadol. Nehľadaj vo všetkom len to zlé, ale pokús sa pozrieť na jednotlivé udalosti aj z iného uhla, aby si našla niečo pozitívne a príjemné.

Keď zmeníš spôsob svojho myslenia, do tvojho života začnú prúdiť pekné veci a je možné, že sa obklopíš oveľa lepšími ľuďmi. Pretože aj toxické okolie ti môže brániť v tom, aby si mala šťastný život.

Usmiata žena
zdroj: Unsplash/Max Titov

„Naším hlavným cieľom v živote je pomáhať druhým. Ak im nemôžeme pomôcť, aspoň im neubližujme.“

Vo svojom živote by si nemala byť sebecká, ale mala by si sa snažiť pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Pretože vždy sa nájde niekto, kto je na tom horšie ako ty, aj keď si to nemyslíš. Nemusí ísť o veľké skutky, ale pokojne aj o maličkosti, vďaka ktorým sa budú daní ľudia cítiť lepšie.

„Všetko je prepojené.“

Na záver tá najdôležitejšia myšlienka od Dalajlámu. Všetko so všetkým súvisí, preto nestačí, aby si sa zamerala len na jednu vec. Každý čin bude mať nejaký dôsledok, preto by si mala dobre rozmýšľať, čo a kedy urobíš. Snaž sa držať vyššie zmienených rád a uvidíš, že sa začneš mať lepšie. Minimálne za pokus to stojí, no nie?

Zdroj: Hack Spirit

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife