Usmiata žena má šťastný život

Neexistuje asi nikto, kto by nechcel mať šťastný život. Väčšina z nás si ale myslí, že je veľmi náročné to dosiahnuť, no opak je pravdou. Niekedy si stačí uvedomiť aj úplné maličkosti. Svoje múdrosti rozdával aj Dalajláma, ktorý predstavil pár tajomstiev pre úspech a šťastie. Pár z nich zverejnil aj portál Hack Spirit

Ak naozaj túžiš po zmene a si pripravená urobiť všetko pre to, aby si mala šťastný život, začni sa riadiť nasledovnými vecami. Uvidíš, že sa budeš mať oveľa lepšie.

„Šťastie nie je niečo hotové. Pochádza z tvojich vlastných činov.“

Ak niečo v živote chceš, nestačí len čakať, kým ti to spadne priamo do lona. Musíš pre to jednoducho aj niečo urobiť. Práve tieto tvoje činy ťa môžu posunúť bližšie k vytúženému cieľu.

Problém je v tom, že množstvo ľudí sa radšej sťažuje a naozaj čaká, kým sa nestane nejaký zázrak. Ale ak chceš napríklad vyhrať jackpot, musíš si kúpiť žreb, peniaze ti neprídu na účet samy od seba.

„Hnev je ničiteľom tvojho vlastného duševného pokoja.“

K tomuto tajomstvu patrí aj ďalší výrok Dalajlámu, podľa ktorého sa skutočným hrdinom stane ten, kto porazí svoj vlastný hnev a nenávisť. Ide o zbytočnú negatívnu emóciu, ktorú v sebe pestuješ, no v skutočnosti ti nemôže priniesť nič dobré.

Usmiata žena si zakrýva oči pred slnkom
zdroj: Pexels/Nadin

Ak sa na niekoho hneváš, nájdi v sebe silu na to, aby si mu/jej odpustila a posunula sa ďalej. Nebude to ľahké, ale padne ti kameň zo srdca.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife