ospravedlnenie

Niektorí ľudia nedokážu použiť slovo PREPÁČ ani vtedy, keď sa to naozaj patrí. Ostatní sa zase používajú ospravedlnenie aj vtedy, keď to vôbec nie je potrebné. Do ktorej skupiny patríš ty?

Ak do tej druhej, tak by si mala vedieť, že za týchto 9 vecí by si sa nemala cítiť zle a nie je potrebné, aby si sa preto ospravedlňovala.

Keď povieš NIE

Mnoho ľudí má s týmto problém. Ak dokážeš povedať nie, hovorí to o tebe, že máš silnú osobnosť a nenecháš si skákať po hlave. To je veľmi dobre. Nemusíš začínať každú vetu slovom prepáč, ak po nej bude nasledovať tvoje odmietnutie. Je to úplne normálne.

Ak povieš pravdu

Rovnako je dôležité, aby si vedela povedať pravdu, aj keď nie je veľmi príjemná. To ale neznamená, že ty sa musíš cítiť zle a žiadať niekoho o prepáčenie.

Tvoj názor

Každý má iný názor a je úplne bežné, že sa niekedy nezhodujú. Iný názor neznamená, že nesprávny alebo správny. Každá máme právo na svoj vlastný, preto sa zaň neospravedlňuj, aj keď ho ostatní nerešpektujú.

Nasledovanie svojich snov

Ak si cieľavedomá a ambiciózna žena, ktorá ide za svojimi cieľmi a snami, je to najlepšie, čo ťa mohlo postretnúť. Niektorí ti budú možno závidieť a kritizovať ťa, no nemala by si sa nechať odradiť. Ospravedlnenie za svoje správanie, ktoré iní nechcú pochopiť? Ži svoj vlastný život.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife