pexels.com

Už sa ti stalo, že si sa do niekoho „zabuchla“? Po čase si sa pýtala sama seba, či to má vôbec zmysel a či tvoja láska je skutočná alebo je to len chvíľková emócia?

Pocity a emócie sú skutočne chaotické a náročné na pochopenie v danú chvíľu, ale nesmieme klamať samé seba. Preto sme si pre teba pripravili 5 rozdielov medzi láskou a pobláznením.

Zaláskovanie je rýchle, skutočná láska prichádza pomaly

Pri rýchlom zaláskovaní môžeš mať pocity vzrušenia, zábavy a určitej dávky dobrodružstva. Najčastejšie sa používa ako záplata pre niekoho, kto je po náročnom rozchode, no potrebuje mať niekoho pri sebe. Avšak láska, na druhej strane, si vyžaduje trpezlivosť, porozumenie a tvrdú prácu. Treba ju budovať pomaly, ale s pevnými základmi.

zdroj: www.pexels.com

Zaláskovanie pozostáva z princípov, láska je založená na hlbokých zväzkoch

Páčil sa ti niekto, kto mal rovnaké záujmy ako ty? Takéto základné informácie vytvárajú dojem. Možno máte obľúbenú rovnakú farbu alebo môžte spolu citovať film od začiatku do konca. Avšak to ešte neznamená, že ide o lásku. Láska sa totižto nebojí ísť do hĺbky. Pri nej sa už môžeme rozprávať o zdieľaní tajomstiev, zlých či dobrých životných situácií z minulosti a skutočne ukázať svoje pravé ja.

Zaláskovanie môže byť neisté, láska sa opiera o dôveru

Obdivovanie niekoho ti môže spôsobiť pocit neistoty, pokiaľ sa porovnávaš s nejakou inou ženou, ktorá môže byť tvoja konkurencia. Láska je o dôvere, ktorú máme v druhej osobe a veríme, že ich srdce bije len pre nás. Dokonca nás naučí opustiť naše obavy, zatiaľ čo pobláznenie ich v nás prehlbuje.

zdroj: www.pexels.com

Zaláskovanie je pre teba niečo nové, láska ti príde povedomá

Pobláznenie je niečo svieže, nové, čo si ešte nezažila. Keďže my sme tvori zvedavé, automaticky nás to priťahuje preskúmať. Avšak láska v tebe vzbudzuje pocit domova, bezpečia, emócia, ktorá ti príde známa a chceš, aby to trvalo navždy.

Zaláskovanie je bezduché, láska je vyspelá

Keď sa spätne pozrieš na tých chlapov, ktorých si kedysi obdivovala, isto sa aspoň pri jednom z nich zastavíš a trieskaš si hlavu o stenu, ako to vôbec mohla byť pravda. Prvotné pobláznenie môže byť mätúce a konfliktné. Lásku nejde ignorovať, keď príde ona, príde aj vyspelosť. Naučí ťa akceptovať kritiku, ako dosiahnuť porozumenie a ako s niekým žiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating