Tiež si už počula, že treba len čakať a princ na bielom koni príde alebo už čaká za najbližším rohom? Snívať je síce pekné a netvrdíme, že to nemusí byť pravda. Ale načo by si sa mala trápiť nad tým čo nie je, keď si môžeš užívať prítomnosť, ktorá je tu a teraz?

Myslíš si, že keď budeš sama, nemôžeš byť šťastná? Pozri sa na svoje kamošky, ktoré sa neustále sťažujú na svojich frajerov. Niečo na tom predsa bude, no nie? Stačia ti aj maličké kroky na to, aby si dosiahla lepší a krajší život. Snáď ťa tento článok nakopne k tomu, aby si nad tým pouvažovala a urobila prvý krok k tomu, aby si sa do každého dňa prebúdzala s dôvodom na úsmev.

Odlož mobil

Úprimne, koľko času denne tráviš nezmyselným scrollovaním sociálnych sietí? Neustále sa vyhováraš na to, že nič nestíhaš a nemáš na nič dostatok času? Predstav si, že čas, ktorý venuješ tomu, aby si sledovala „dokonalý“ život iných, môžeš využiť oveľa zmysluplnejšie.

Myslíš si, že títo ľudia majú perfektný život? Nie je to ani zďaleka pravda. Väčšina z nich je v skutočnosti ešte oveľa viac smutnejšia a deprimovanejšia než ty. Dokážu sa však pretvarovať, a tak vytvoriť fotky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú, že všetko je dokonalé a svet je gombička. Ty si svoj život ale naozaj môžeš urobiť dokonalým a dokonca sa s tým ani nemusíš chváliť ostatným.

Choď si skôr ľahnúť

Koľko hodín spánku si zvykneš dopriať? Ak je tvoja odpoveď 6 a menej, mala by si s tým niečo robiť. Zdravý spánok by mal trvať minimálne 7-8 hodín. Nemusíš byť hore do noci, veď aj tak by si večer trávila len s mobilom v ruke. Vyskúšaj aspoň týždeň chodiť do postele trochu skôr a uvidíš, čo to s tebou urobí. Nielen že budeš mať v sebe viac energie, ale dostatok spánku sa odrazí aj na tvojej pleti.

zdroj: Photo by Andre Furtado from Pexels

Choď do prírody

Uži si posledné slnečné a teplejšie dni a choď do prírody. Je jedno, či pôjdeš do parku alebo do lesa, no počas prechádzky môžeš konečne trochu vypnúť. Pusti si svoju obľúbenú hudbu alebo podcast, prípadne si vezmi so sebou knihu, ktorú si už tak dlho prekladala z miesta na miesto a nemala si čas sa do nej pustiť.

Ak máš domáceho miláčika, ber ho so sebou, budeš šťastnejšia aj ty, aj on. Neverila by si, aké zázraky dokáže urobiť pobyt na čerstvom vzduchu. Vyčistíš si myseľ a zabudneš na všetky problémy, ktoré ťa trápia.

Tráv viac času s rodinou a kamarátmi

Dnes nemôžem, nemám čas. Koľkokrát si použila túto výhovorku, aby si nemusela ísť von s kamoškami, ktoré ťa volali von a tebe sa nechcelo len preto, lebo si vedela, že sa zase budú sťažovať na svojich frajerov? Prestaň sa správať takto sebecky a užívaj si čas, ktorý s nimi môžeš stráviť.

Skončíte strednú, výšku, prídu pracovné povinnosti a už naozaj nebudete mať na seba dosť času. Preto buď vďačná za každý okamih, ktorý spolu môžete stráviť. To isté platí aj o rodine. Nemusíš frflať zakaždým, keď máš ísť na nedeľný obed k babke. Buď vďačná, že máš rodinu, ktorá ťa ľúbi, pretože nie každý má to isté šťastie ako ty.

Nájdi si nejaký koníček

Vyhraď niekoľko hodín týždenne tomu, čomu si sa vždy chcela venovať, ale vyhovárala si sa, že na to nemáš dosť času. Nezáleží na tom, či to bude maľovanie, čítanie, tanec, spev, hra na nejaký hudobný nástroj…každého z nás baví niečo iné. Dôležité je to, aby si sa tomu venovala pravidelne a uvidíš, že časom budeš mať zo seba dobrý pocit. Veď nie je nič lepšie, ako využiť svoj voľný čas naozaj zmysluplne. Ver mi, že keď budeš staršia, budeš ľutovať, že si väčšinu svojich dní len tak premárnila.

zdroj: Photo by Andre Furtado from Pexels

Nauč sa niečo nové

Určite je niečo, v čom by si sa chcela zdokonaliť alebo čo by si sa chcela nové naučiť. Chceš sa zdokonaliť v cudzom jazyku? Nemusíš navštevovať drahé kurzy, skús samoštúdium. Dá sa to, len budeš potrebovať trochu vôle a sebazaprenia. Zaujímajú ťa šminky? Prihlás sa na kurz pre vizážistky alebo nechtárky a časom sa možno zdokonalíš natoľko, že si tým budeš môcť aj zarábať. Možností je naozaj veľa, dôležité je len chcieť.

Venuj sa sebe

Pár hodín do týždňa venuj aj sebe. Choď si zacvičiť, medituj, dopraj si masáž, navštív kaderníčku alebo si urob skrášľovací večer. Nevyhováraj sa, prosím, na to, že na nič také nemáš čas. Na čo by si mala plytvať svojím drahocenným časom, keď nie na seba?

Uvidíš, že keď nebudeš sem-tam uprednostňovať všetkých ostatných pred sebou, budeš sa cítiť viac uvoľnená a hlavne šťastná. A keď z teba bude vyžarovať dobrá energia, všetci sa v tvojej prítomnosti budú cítiť lepšie. A vieš o tom, že dobré vyžarovanie skôr priláka aj nejakého chlapa než nejaká kôpka nešťastia? Pouvažuj nad tým 😉

zdroj: Photo by Bennie Lukas Bester from Pexels

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.