Keď žongluješ s prácou na plný úväzok, niekoľkými koníčkami, rodinou a spoločenským životom, je prirodzené, že si na konci dňa mŕtva, unavená. Rovnako ako ty, aj tvoja pokožka je tiež unavená. Zaneprázdnený život je ťažký, aj keď sa o to staráš pravidelne. Takže, keď dostaneš pol hodinu na seba, určite vyskúšaj tieto osviežujúce tvárové masky a sleduj, ako sa vyčerpaná a nudná pokožka zmení na krásnu a žiarivú.

,,Krásná tvár je nemým doporučením.“

-Publilius Syrus

1. Zemiaková maska

Polovicu zemiaka rozmiešaj do jemnej pasty. K tomu premiešaj 2 lyžice čerstvého jogurtu a 1 lyžičku citrónovej šťavy. Zmiešajte do pasty, aplikujte na tvár (môžeš aj na krk) , ponechaj si ju 20 minút a umy studenou vodou. Zemiakové bieliace činidlá a citrónová kyselina citrónová ťa zbavia nepríjemností na tvári.

zdroj: pexels.com

2. Kávová maska

Káva nie je výborná len pre tvoje rána! Taktiež je veľmi skvelá ako maska na tvár.
Zmiešaj 1 lyžicu jemnej kávy s 2 lyžicami medu a 1 čajovou lyžičkou studenej vody. Pri aplikácii tejto pasty ju masti do tváre v kruhovom pohybe. Nechaj ju sušiť po dobu 30 minút, potom umy studenou vodou. Vďaka obsahu kofeínu v káve a jemnej štruktúre pokožku exfoliuje po prebúdza ju.

3. Mätová maska

Zmiešaj niekoľko listov mäty v mixéri a extrahujte šťavu z neho. Zmiešaj túto šťavu z mäty 2 lyžicami studeného mlieka a 1 lyžicu besanu. Dobre premiešaj, nanes na tvár (znova môžeš aj na krk), nechajte ju sušiť 40 minút a umy teplou vodou. Minerálne osviežujúce vlastnosti s besanom a vyživujúca látka v mlieku zanechajú pokožku povzbudivú.

zdroj: pexels.com

4. Paradajková maska

Spoj pol paradajky s 1 lyžicou ovosa a 1 lyžicou jogurtu. Zmiešaj a masíruj do pokožky na tvári a krku a nechaj ju osušiť 30 minút. Pri umývaní teplou vodou masíruj prsty až do úplného vymytia. Paradajka vylieči unavenú pokožku, kým oves predchádza mŕtvym bunkám.

5. Aloe Vera maska

Zmiešaj 2 lyžice čerstvej buničiny aloe vera s 1 lyžicou studeného mlieka a 1 lyžičkou santalového dreva. Pastu premiešaj a nanes veľkoryso na tvár a krk. Po 40 minútach sušenia ju umy studenou vodou. Zatiaľ čo santalové drevo dodáva svetlo do pokožky, aloe vera prináša okamžitý vývin čerstvosti.

Takže, ktorá z týchto masiek hodláš vyskúšať? Oslovila ťa aspoň jedna ? Ak nie, mám pre teba prekvapenie!
Ešte jedna prírodná maska, ktorú používam aj ja, a môžem ťa uistiť, je že fakt účinná a má blahodárne účinky.

Takže posledná maska, ktorú ti dnes predstavím, je maska z vaječného bielka a šťavy z citrónu. Áno presne tak, vaječné bielko a citrónovú šťavu spolu poriadne premiešaš a nanesieš na tvár. Necháš pôsobiť 30. minút a potom jednoducho myješ vodou.

Nezabudni, že vaječný bielok aj citrónová šťava sú tekuté látky, takže pri ich nanášaní sa dosť roztekajú, ak máš možnosť, požiadaj niekoho či by ti s tým nanášaním nepomohol. Tiež odporúčam po umytí tváre naniesť výživný krém, ktorý aj bežne po umytí pleti používaš! 🙂

 

ZDROJ: swirlster

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.