unsplash.com

Bolo to dievča s ideálmi, ktoré stále túžilo sa raz vydať, v bielych svadobných šatách a mať krásnu rodinu, o ktorú by sa s láskou starala, no nechcela to za každú cenu. A preto odišla z malej dediny hľadať šťastie do veľkomesta, chcela si dokázať, že dokáže byť samostatná a zodpovedná.  Chcela si nájsť prácu, neskôr túžila po svojom bývaní.

Prácu si našla a s ňou aj budúceho bývalého. Bol to chlap, ktorý si vedel ľudí omotať okolo prsta. Chlap, ktorý vedel ako na ženu. Bol to pekný chlap. Po krátkom čase ako sa zoznámili si ju k sebe nasťahoval. Jej sa páčilo, ako sa môže starať o domácnosť, ako spraviť domácu atmosféru a harmóniu, ako sa starať oňho, aj keď ho vlastne neľúbila. Len stále čakala, že sa to stane, predsa si spolu dosť rozumeli a časom si aj na seba zvykli. Bola mladá a ešte nevedela, čo taký vzťah prináša, netušila, že aj milostný život je dosť dôležitý a čo chlap nenájde doma, bude časom hľadať inde.

Myslela si, že je spokojný a ona bola spokojná tiež. Túžba je pocit, ktorý nás zvádza zo správnej cesty na nesprávnu a táto cesta nebola pre ňu správna, len si to nahovárala a v kútiku duše vedela, že toto nie je tá láska, ktorú si vysnívala. Bola spokojná, no nie šťastná. Možno to bola jedna z masiek. Veď každý človek nosí viac masiek. Niekto zastiera úzkosť, niekto tají strach, niekto predstiera lásku. 

Jemu toto všetko nestačilo.Vlastne ani jej nie, len to neriešila. Po troch rokoch sa zmenil… Naozaj sa zmenil alebo tiež to bola len jedna z jeho masiek?  Už nebol tak pozorný ako na začiatku. Začal chodievať po nociach, nosieval k nim do bytu iné ženy, kým ona spala v spálni, klamal, kradol jej veci, aby ich mohol darovať ďalším, keďže vtedy nepracoval. Veľakrát sa vrátila domov a zistila, že jej veci sú skryté, vyhováral sa, že upratoval.

Vtedy jej nedošlo, že to robil kvôli tomu, že tam mal iné ženy. Až keď vyhadzovala z bytu tretiu ženu. Aj keď ho nemilovala, zabolelo ju to, ponížilo ju to a ťažko sa z toho dostávala. Prečo? Pretože si naňho zvykla?

Tá dôvera tam nebola, rozbila sa ako sklenená váza na milión kúskov a bez dôvery sa nedá spolu existovať. Musela prijať fakt, že musí začať od začiatku, bez neho. Odsťahovala sa síce len pár ulíc od neho, pretože toto miesto si zamilovala. On sa krátko po tom oženil, neskôr rozviedol.Ona nechápala, ako sa mohol oženiť po tak krátkej dobe, keď spolu boli tri roky.Vtedy tomu všetkému nerozumela. Časom však pochopila, že sa nedá žiť s niekým bez lásky, bez dôvery a čakať, že láska príde. Láska buď je, alebo nie je. Pochopila, že vinu, ktorú prikladala jemu, nie je len jeho vina, vinní boli obaja, pretože nikdy to nie je len o jednom partnerovi. Vzťahy sú rôzne, ale záleží ako sa o ne staráte a ako vám na nich záleží…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating