thoughtcatalog.com

Žijeme v dobe, ktorá je veľmi rýchla a často si ani neuvedomujeme ako plynie čas. Nie je nič horšie ako minúť čas, ktorý ti je daný iba na prácu (ktorú ešte k tomu možno aj nemáš rád), povinnosti a spanie. Skús si v každom dni nájsť niečo pozitívne a spraviť niečo pozitívne, čo ti dodá väčší pocit naplnenia. Nepremrhaj svoj život na negatívne myšlienky a nepripúšťaj si negatívnych ľudí k sebe viac ako treba – pretože na to je život príliš krátky. Ak hľadáš spôsob, ako si vylepšiť svoj deň, skús napríklad:

Processed with VSCO with m5 preset thoughtcatalog.com

1) Zobuď sa skôr

Nie je nad dobrý a kvalitný spánok, ale na druhej strane nie je dobré to ani preháňať. Samozrejme, každý sme iný – jednému stačí spať 4 hodiny, iný potrebuje 8. Avšak každý by mal vyskúšať jedno – zobudiť sa ešte pred budíkom a urobiť niečo ešte predtým, ako ti začne deň. Je jedno, či to bude o 8, alebo o 4tej ráno a či pred svojím denným „frmolom“ pôjdeš do posilňovne, zabehať si, alebo meditovať. Skús to a uvidíš, že na konci dňa budeš cítiť, že si z neho vyťažil viac.

2) Ujasni si čo chceš

Vždy si skús spraviť plán, čo od daného dňa očakávaš a čo musíš urobiť. Zaobstaraj si diár, kde si zapíšeš všetky svoje povinnosti – a ak si na konci dňa nájdeš odfajknuté všetky body, budeš mať skvelý pocit sám zo seba a budeš cítiť spokojnosť.

vrqa96bolac-arkady-lifshits foto: thoughtcatalog.com

3) Nápojový rituál

Je na tebe, či uprednostníš kvalitný čaj alebo voňavú kávu. Skús si vyhradiť čas, kedy budeš svoj nápoj piť, iba na túto činnosť a upokoj svoju myseľ. Skús sa na tých 10 minút „odpojiť“ v práci, alebo sa plne sústreď na svojho priateľa s ktorým komunikuješ. Sprav si z tejto chvíle rituál pokoja, ktorý si vychutnáš. 10 minút ťa naozaj nezabije a uvidíš, že ti to dodá k väčšej spokojnosti.

4) Zapíš si svoje sny

Navečer si nájdi chvíľku, kedy sa budeš venovať sebe a svojim snom. Najskôr si ujasni presne čo chceš a následne skús každý deň spraviť niečo – malý krôčik, či vec, ktorá ťa k tvojmu snu dostane bližšie.

5) Pred spaním pozitívne

Že nemáš čas meditovať? Kto chce – čas si nájde. Čo tak využiť čas, kedy budeš zaspávať a venovať ju pozitívnym myšlienkam a pozitívnemu mysleniu? Veríme, že keď mal človek zlý deň, je ťažšie myslieť pozitívne, ale práve tu nastáva tvoja výzva. Je jednoduché myslieť pozitívne, keď ide všetko hladko. Tvojou úlohou je naučiť sa nepoddávať  zlej situácii a zostať odolný. Nepripúšťaj si zlé veci a reči viac ako treba – nezabúdaj, že všetko raz pominie, tak ako aj my. Svet sa neprestane točiť, tak ho neber až tak vážne (a ani sám seba). Skús mať pri posteli po ruke nejakú pozitívnu knihu, alebo audio knihu a jednoducho sa snaž zaspať s pokojom v duši a s úsmevom na tvári.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife