Kedy stretneme našu spriaznenú dušu a spoznáme ju vôbec? Možno máš za sebou už množstvo vzťahov a množstvo zlomených sŕdc. A možno si si pri všetkých myslela, že je to ten pravý a nakoniec sa ukázalo, že nie. Po všetkom tom ti zostalo len zlomené srdce a možno si viac nechcela byť sama, a tak si sa uspokojila s niečím priemerným. No ver alebo nie, aj na teba tam niekde čaká spriaznená duša. A možno sa už teraz nachádza v tvojej prítomnosti, len si to ešte neuvedomuješ. To, že si si musela preskákať zlými vzťahmi nie je nič zlé. Každý si tým musí prejsť, kým sa dostane k tomu správnemu. Tu je 5 druhov lásky, ktoré stretneš ešte pred tým.

1. Prvá láska

Dodnes si pamätám na svoju prvú lásku. Myslela som si o nej, že bude trvať večne. Opantaná pocitmi, aké som nikdy predtým necítila a plná nádeje. Prvé lásky však prežívame niekedy okolo 16-17 rokov. V čase, kedy sa ešte stále vyvíjame, menia sa nám priority a ešte presne nevieme, čo v živote chceme. Je skôr raritou ako pravidlom, že prvá láska je zároveň aj tou poslednou. Rozchod bolel, no lekcia, že nič netrvá večne, ti po ňom zaručene ostala.

2. Toxická láska

Máš pocit, že si stretla pána dokonalého. Pozorný, láskavý, vášnivý, vtipný… Neveríš, žeby ešte niekde mohol existovať niekto vhodnejší pre teba, a tak sa do neho zamiluješ. Bezhlavo a úplne. Po krátkom čase však zhodí masky a stane sa z neho vypočítavý manipulátor. Strácaš svoju slobodu, svoj názor a nechávaš sa citovo vydierať. Už nie si tou, ktorou si kedysi bola a nevieš ako z toho von. Nevyčítaj si, že si niečo také dopustila, všetky sme tam boli.

3. Nálepka na zlomené srdce

V istom okamihu života sa cítiš zo vzťahov unavená a do cesty ti vstúpi niekto, kto ti je ochotný poskytnúť úprimnú lásku. Takú tú milú, starostlivú a nezištnú. V tom momente mu ju však nie si schopná vrátiť. Obaja si uvedomujete, že to skôr, či neskôr skončí, pretože jeden z vás miluje viac. Tento rozchod je pre teba menej bolestivý ako ostatné.

4. Poblúznenie

Po tom všetkom, čo si si už prežila nečakane príde niekto, pri kom sa ti podlomia kolená. V bruchu más povestné motýliky a po mesiaci plánujete svadbu. Zažívate spolu neobyčajné veci, vášnivo sa milujete a všetko je neskutočne intenzívne. No tak rýchlo ako to začalo, to aj končí. V tomto bode to väčšina ľudí s láskou a so vzťahmi vzdáva. Cíti sa zmätená a emocionálne vzdialená. Už viac nechceš skúšať, už neveríš na lásku. To je dôvod, prečo ďalej nehľadáš a možno prichádzaš o svoju spriaznenú dušu.

5. Bezpodmienečná láska

Absolútna. Nádherná. Skutočná. Môžeš ju hľadať rok, či 30 rokov, no ver, že existuje. Raz do tvojho života vstúpi človek, pri ktorom budeš vedieť, že je to ON. Nebude to bláznivé, nebude to tak vášnivé, no bude to skutočné. Budeš sa pri ňom cítiť doma. Budete sa spolu zhovárať, budete spolu žiť a bude to to najprirodzenejšie, čo si doteraz zažila.

 

Zdroj: iheartintelligence.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.