unsplash.com

Starý známy detox! Každá z nás už nejaký vyskúšala a myslela si ako dobre urobila nielen svojej mysli, ale aj svojmu telu. V konečnom dôsledku je to hlúposť a my ti ukážeme prečo je tomu tak. 

Nejedenkrát si každá z nás povedala, že potrebuje prečistiť organizmus a mala by zaradiť detox pre zlepšenie svojho zdravia. Avšak tu narážame na problém, pretože je to absolútna strata času. Nielen, že ti to nič nedá, ale ti tento zázračný detox môže aj uškodiť. Preto dvakrát meraj a raz strihaj. Namiesto toho aby si spôsobovala takýto šok pre telo skús nájsť pre seba ten dlhodobo udržateľný životný štýl, ktorý tvoje telo ocení 100-krát viac.

Len tekutá strava

Nič nové pod slnkom. Detox je prevažne založený na tekutej forme stravy. či už hovoríme o šťavách, smoothie, polievkach, ale aj dokonca čistej vode. Práve tá je u niektorých žien obľúbená. Nič nejesť, len piť 5+ litrov vody za deň v časovom úseku 1-2 týždne.

Stále sa pýtaš: „Čo je na tom zle?“ Asi to, že svojmu telu nedávaš žiadnu výživu a snažíš sa fungovať viac aktívne. V konečnom dôsledku budeš len veľmi vyčerpaná. Ak si myslíš, že za ten jeden alebo dva týždne si schudla tuk asi ťa sklameme. Je to len voda, ktorá ti odišla z tela a s najväčšou pravdepodobnosťou všetko čo si zhodila naberieš aj späť+ možno ešte nejaké to kilečko naviac.

zdroj: www.unsplash.com

Obličky v nebezpečí

Dôsledkom tejto tekutej stravy, o ktorej si myslia ženy, že je pre ne prospešná je aj prílišná záťaž obličiek. Predtým ako si začala detoxikovať svoj organizmus si koľko denne prijala tekutín? Asi nie toľko čo teraz, preto aj tvoje obličky musia vynaložiť väčšie úsilie na spracovanie toľkého množstva vody. V niektorých prípadoch to môže skončiť aj obličkovými kameňmi, čo nie je dvakrát príjemná situácia.

Detoxikuj ak nemáš pečeň a obličky

Presne to je to, čo mnohé ženy nevedia. Každé telo má orgány, ktoré ho zbavujú toxínov. Sú nimi obličky a pečeň. Keby ich nemáš, vtedy sa môžeš zamýšľať nad možnou detoxikáciou organizmu, ale načo si odopierať zdravé a chutné jedlo, keď máš na to „sví lidi“?

zdroj: www.unsplash.com

Málo výživný jedálniček

Ide to ruka v ruke! Pri detoxikácií sa zameriavame na nadmerný príjem štiav, ktoré sú plné sacharidov a cukrov. Nie, teraz nehovorím, že ovocie neprijímaj, lebo z neho priberieš. Len mi povedz kde si nechala bielkoviny, tuky a vlákninu? Ak si chceš však urobiť smoothie, ktoré bude plne vybavené všetkými makronutrientmi, nezabudni pridať proteínový prášok alebo tvaroh, tuky dobehneš orechovým maslom či avokádom a vlákninu v práškovej alebo zeleninovej forme.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness