pinterest.com

Raňajkuješ? Alebo patríš medzi ľudí, ktorí svoje prvé jedlo uvidia na obed?

Pre mňa sú raňajky neodmysliteľnou súčasťou dňa. Jedlo je to prvé, na čo myslím, keď sa ráno zobudím a neviem si predstaviť, že by som z domu vyšla hladná. Sú tým správnym základom do dňa.

Ovsené vločky patria medzi moje obľúbené, pretože mi dodajú energiu na dlhší čas. Je to tým, že obsahujú vyššie percento polysacharidov ( 60% ) a nízky obsah jednoduchých cukrov ( 1%). Medzi ich ďalšie pozitíva patrí vysoký obsah vlákniny ( až 10%) , ktorá ti nakopne metabolizmus. Nízky obsah tukovpomerne vysoké percento bielkovín ( 15%) ti zaručia, že ovsené vločky sú tou správnou voľbou za vysnívanou postavou. Okrem ich výbornej nutričnej hodnoty obsahujú množstvo vitamínov – hlavne zo skupiny vitamínov B, vitamín E a K a tiež aj minerálov – vápnik, fosfor, meď, železo, draslík, horčík a zinok.

A keďže väčšina ľudí si pri pomyslení na to, žeby mala začínať deň s ovsenou kašou predstaví úplne neprijateľnú chuť a konzistenciu jedla asi ako cement, rozhodla som sa ti predstaviť moje overené varianty, ako sa dajú ovsené vločky chutne pripraviť.

Banánová ovsená kaša s arašidovým maslom

Budeš potrebovať : 1 pohár mlieka, 3 lyžice jemných ovsených vločiek, lyžičku arašidového masla, banán, na vrch rôzne orechy (podľa chuti)

Do malého hrnca si dáš zohriať mlieko, do ktorého pridáš ovsené vločky, lyžicu arašidového masla a rozmixovaný ( popučený ) banán, necháš to povariť až do zhustnutia (cca 8 minút).  NEZABUDNI MIEŠAŤ, lebo ti prihorí. Na vrch kaše si podľa vlastnej chuti môžeš posypať orechy ( ja zvyknem dať arašidy alebo kešu ) a pokiaľ obľubuješ sladšie jedlá, pokojne si ju ešte polej lyžičkou medu.

banana+oatmeal1 www.cookingclassy.com

Ovsená kaša s jablkami, škoricou a medom

Budeš potrebovať: 1 pohár mlieka, 3 lyžice jemných ovsených vločiek, jablko, lyžicu medu, 1/2 lyžičky škorice, sušené hrozienka na posypanie

Postup prípravy kaše je veľmi podobný. Jablko si nakrájaj na malé kocky. V malom hrnci si ohreješ mlieko, do ktorého pridávaš ovsené vločky, jablko, škoricu a lyžicu medu. Necháš to variť, kým kaša nezhustne (samozrejme za súčasného miešania). Na vrch kaše odporúčam pridať hrozienka, ktoré je možné zamiešať aj počas varenia do kaše.

apple-pecan-oatmeal-500x332 ezrapoundcake.com

Biely jogurt s ovsenými vločkami a ovocím

Ak ráno nemáš dostatok času na prípravu kaše, bude táto kombinácia tou pravou pre teba. Potrebovať budeš kelímok bieleho jogurtu, 2 lyžice jemných ovsených vločiek a ovocie podľa sezóny alebo chuti. Odporúčam ti vyskúšať kombo jogurt, vločky a banán-kiwi-hrozno. V letnom období kedy sú záhrady plné lesného ovocia je skvelé si namiešať jahody s ríbezľami a malinami.

Fruit-Yogurt-Oats-Breakfast-Pots_002 myfussyeater.com

Tip na záver:

Už si si skúšala pripraviť vlastné Müsli ?

Stačí ak si nakúpiš balenie ovsených vločiek, sušené ovocie ( sušené banány, hrozienka, ananás alebo papája), nejaké orechy (kešu, lieskové orechy) a podľa chuti môžeš pridať aj nasekanú horkú čokoládu, celé to zmiešaš a hotovo. Takto dopredu pripravenú zmes určite oceníš, ak sa budeš niekde veľmi ponáhľať a príprava jedla ti zaberie maximálne pol minúty.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness