Ako odhaliť klamára

Nech sa snažíme akokoľvek, takíto ľudia sa v našom živote budú objavovať veľmi často. Úprimnosť, spravodlivosť a pravda má v dnešnej dobe akési slabšie zastúpenie. Aj napriek tomu sa ešte stále nájdu takí, u ktorých sa tieto vlastnosti nosia. No ako odhaliť klamára? 

Nie nadarmo sa hovorí, že lož ma krátke nohy. Pravda vyjde takmer vždy najavo a každému sa postupne vráti to, čo zasial. No mnohokrát sa stáva, že samotné klamstvá vypátrame až časom. Vo veľa prípadoch môžeme tomu predísť a aj nepravdy takého človeka odhaliť oveľa skôr. Chceš byť pred takouto osobou o krok vpred?

Dôveruj, ale preveruj

Dôverovať človeku je v dnešnej dobe naozaj vážna vec. Sama určite vieš, že je to čím ďalej, tým ťažšie. Je možné, že sa aj v tvojej blízkosti nachádza osoba, ktorú by si rada zaradila na to správne miesto a nie si si ňou akosi istá.

Či ti hovorí pravdu alebo nie, dokážeš odhaliť aj tým, že im budeš klásť otázky, na ktoré poznáš odpoveď. Môžeš to spraviť nielen raz, ale dokonca niekoľkokrát za sebou.

Pohyby povedia veľa

Ako odhaliť klamára? Zameraj sa na jeho gestá. Počas komunikácie si všímaj nielen pohľad. Samozrejme, oči dokážu napovedať veľa. Ak daný človek bude hľadieť všade navôkol, len nie na teba, o úprimnom rozhovore to určite nebude. Všímaj si však popritom aj takú gestikuláciu a mimiku.

V prípade, že táto osoba bude prehnane manipulovať rukami či nohami, aj to môže byť znak neúprimnosti. Mnoho dokáže napovedať aj šúchanie si očí, nosa, uší či vlasov.

Dobre počúvaj

Nie je na tom naozaj nič zložité. Klamári dokážu niekedy rozprávať veľmi presvedčivo, no príde chvíľa, kedy sa vo svojich klamstvách zamotajú. Zvyknú si však už pri prvom rozhovore protirečiť, rozprávať rýchlo, s nepokojom, nahlas, ale i pomaly a potichu. Taktiež sa im zvykne triasť hlas, nakoľko je to pre nich stresujúca udalosť.

Počúvaj ich veľmi pozorne, pretože je možné, že sa k danému problému opäť vrátia a prezentovať ti ho budú úplne inak ako predtým. Oni si totižto budú myslieť, že si na to až tak veľmi nepamätáš.

Ak ťa trápi, či ťa podvedie partner frajer, teraz možno potešíme práve teba, pretože sme nedávno pripravili jednoduchý kvíz, ktorý ti dokáže, či ti bude tvoj milovaný verný.

Prečo sú muži neverní? Podvádzanie vo vzťahu je citlivou témou, ktorá často vyvoláva otázky a nejasnosti. Mnohé ženy sa pýtajú, prečo niektorí muži „zahýbajú“ aj napriek tomu, že majú skvelé partnerky. Viac o tom sa dočítaš v našom starom článku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife