V prvom rade – žiaden vzťah nie je perfektný. Všetci by sme však chceli, aby sme mali dokonalé vzťahy. Aby sme sa nehádali, aby sme sa mali radi celý čas a všetko bolo ružové. V reálnom živote to tak však nechodí a hádky v partnerskom vzťahu sú prirodzené. Ale vieš, čo už prirodzené nie je? Keď sa ťa tvoj priateľ snaží ovládať a manipuluje s tebou.

Tu nájdeš 3 znaky, ktoré ti povedia, že máš toxický vzťah.

Keď ťa chce partner zmeniť

Zo začiatku si možno povieš, že je to skvelé. Tebe sa páči, ako ti hovorí, čo je správne a čo nie. Takto predsa vždy vieš, či je nahnevaný alebo nie. No nie je v poriadku, ak sa to zintenzívňuje. Ak ti hovorí, ako by si mala nosiť vlasy, čo by si si mala obliekať a čo by si na tebe predstavoval on. Nie je správne, ak ti hovorí, ako sa máš správať a s kým sa máš rozprávať.

zdroj: Photo by Ian Schneider on Unsplash.com

Keď chce tvoj partner tráviť veľa času s tebou

Dvaja ľudia predsa potrebujú čas tráviť aj oddelene. Potrebujú si od seba oddýchnuť a byť s niekým iným. Ak túži tvoj partner po tom, aby ste každú voľnú chvíľu boli spolu, možno ťa to zo začiatku teší, ale postupne prídeš na to, že to nie je správne. Možno len nechce, aby si toľko času trávila s priateľmi alebo žiarli na tvojich mužských kamarátov a chce ťa mať len pre seba.

Keď všetko organizuješ len ty

Povedzme si úprimne, každá žena by občas chcela, aby boli veci 100 % podľa nej. Dôležité je slovíčko OBČAS. Nie stále. Určite nie je v poriadku, ak chcete ísť na nejaký výlet a všetko zostáva na tebe. Určite nie je v poriadku, ak chcete ísť na dovolenku a všetko vybavuješ ty. Pri spoločných aktivitách by ste si ich plánovanie mali rozdeliť, inak to nemusí skončiť dobre.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.