unsplash.com

V ten deň som cítila veľké sklamanie. Sklamanie v osobe, ktorej som bezhranične verila. V osobe, ktorá by mala stáť pri mne v dobrom aj v zlom. No v mojom živote ako kamarátka zlyhala.

Priateľstvo je pre mňa jedna z najdôležitejších vecí v živote.

Je úžasné mať v niekom pevnú oporu, no o to ťažšie je, keď tá opora povolí a ty tvrdým pádom letíš k zemi. Aj takto sa dá opísať zrada, ktorú práve nečakáš.

Prežili sme spolu nádherné aj zábavné zážitky plné smiechu. Toho naj úprimnejšieho smiechu z čistého priateľstva. Stála si pri mne dlhú dobu, no to bola len ilúzia na poštvanie ma proti všetkým, ktorých milujem. Naivne som ti verila, keď som ťa pred všetkými obhajovala aj za cenu, že ich stratím.

zdroj: unsplash.com

Verila som tvojim rečiam plných klamstiev, pre ktoré som noci nespávala. No keď pravda vyšla najavo, nikdy som ti nemala zas a znova odpustiť. Bola som v rozpoložení, v ktorom som ťa nemohla vidieť,  robila som veci pri ktorých, som samú seba nepoznávala. Po dlhom trápení som sa rozhodla ti znova odpustiť. Stále som verila, že tam niekde hlboko ma máš skutočne rada. A aj keď si mi to neustále opakovala tvoje činy nenaznačovali opak a ja som v to pomaly, ale isto prestávala veriť.

Bola si mi veľmi blízka.

zdroj: pexels.com

Rozhodnúť sa pre večne odlúčenie pre mňa bolo to najnáročnejšie. Ublížila si mi, zrazila si ma na zem, z ktorej som sa sama zdvíhala. Moja naivita ma zaviedla až takto ďaleko. No som tu a oveľa silnejšia ako kedykoľvek predtým. Aj keď si ma zranila spomínam hlavne na to dobré. Je mi ľúto, že naše priateľstvo nevydržalo všetky prekážky, no ani jedna z nás nebola pripravená na dlhodobé a pevné priateľstvo a nikdy ti to za zlé mať nebudem. Nemôžeš mať niekoho rada celým srdcom, ak nemáš rada seba samého.

Naše priateľstvo ma naučilo veľa, ale hlavne to, že sebaláska je základ každej lásky. Ak nemáš schopnosť milovať seba samého, nemôžeš skutočne milovať nikoho. Navždy ostaneš v mojom srdci. A patrí ti jedno veľké ďakujem. Práve aj vďaka tebe som sa naučila milovať predovšetkým seba. Už vo svojom vnútri nedržím tú nenávisť voči tebe ani voči sebe samej. Som konečne voľná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife