odvažna žena

Zaužívané zvyky sú komplikované veci, ktoré nie každý chce meniť. Avšak láska dvoch ľudí by mala všetko prekonať. Prekonávať by sme mali aj náš strach a nedôveru v naše rozhodnutia. Silná žena, ktorá vie čo od života chce, nebude mať problém urobiť prvý krok v kamarátstve či vo vzťahu, aj keď je to zvyčajne výsada muža, pretože odvážnym ženám patrí svet. 

Nežijeme v dobe, keď toto všetky výsadné práva mali len muži. Žena musela byť doma, v kuchyni či starať sa o deti. Sme v 21. storočí, kedy majú alebo teda mali by mať ženy právo na to robiť čokoľvek. Nielen prácu, ale aj žiadať muža o ruku. Niektoré z nás sú totižto odvážnejšie a menia zaužívané stereotypy, ktoré niekedy nemajú význam. Ak vieš, že ho miluješ jednoducho nečakaj. Nečakaj nikdy a choď naplno za svojimi snami.

Pozvanie von

Obyčajné pozvanie von a občas sa z toho robí veda. Nie je to však také ťažké. Ak máte medzi sebou chémiu, ktorú cítiš, neboj sa ho pozvať ty. Možnosti sú len dve – buď povie áno, alebo nie.

Nie je to vždy tak, že muž pozve von ženu. V dnešnej dobe to väčšinou do svojich rúk zoberú ženy. Prečo? Lebo sme odvážnejšie, lebo si ideme za tým, čo naozaj chceme. Ak sa chlap bojí a ty stále čakáš, opýtaj sa ho. Zavolaj ho na kávu a pozvi ho na rande, na ktoré nikdy nezabudne. Ako na to? V minulom článku sme ti spísali 5 krokov.

rande
zdroj: instagram/shepelevich

Žiadosť o ruku

V spoločnosti je jasne zaužívané, že muž žiada o ruku ženu. Podľa zvykov, by dokonca mal pred samotným aktom, požiadať o ruku jej rodičov. Kto to však v dnešnej dobe dodržiava. Preto nie je žiadnou povinnosťou čakať na pokľaknutie muža. Ak vieš, že ho miluješ kľakni si ty. Odvážnym ženám totižto patrí svet.

Ak jednoducho túžiš po svadbe, po mužovi, po rodine a po tom všetkom, čo ste spolu prežili chceš nosiť jeho meno, no otázka z jeho strany neprichádza, skús byť iniciátorom ty. Možno to prekvapí. Okolie, rodinu, jeho a možno aj teba, čo však môžeš stratiť. Tak ako muž riskuje odmietnutie, rovnaký strach je aj na druhej strane. Zaužívaný zvyky a tradície treba porušiť, či už kvôli láske alebo samotnému presvedčeniu.

Ako povedala Soňa Müllerová: „Svet patrí zaujímavým ženám bez ohľadu vek“. Preto sa neboj vyjsť zo svojej komfortnej zóny a spraviť niečo bláznivé, čo ti však môže zmeniť život. Si dokonalá, si krásna a úžasná a preto odhoď svoje zábrany aj vo vzťahu k mužom a rob to, čo chceš ty, nie to čo je spoločnosťou dané.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating