Pozvať niekoho von môže byť pre niektoré dievčatá dosť skľučujúce. Vždy, keď na neho pomyslíš, srdce ti bije ako o preteky a v bruchu ti tancujú motýle. Vravíš si – dnes je ten šťastný deň, hviezdy mi budú priať, preto ho pozvem von. Ak si myslíš, že rozpaky a spotené dlane zažívajú iba tínedžeri, si na veľkom omyle. Totiž aj mnohí dospelí bojujú s hanblivosťou a neradi pozývajú von niekoho, kto sa im páči. Ja to tiež nikdy nerobím, pretože som hanblivá. Verím však, že pokiaľ sa budem riadiť týmito piatimi spôsobmi, určite raz toho tmavovlasého fešáka na rande pozvem.

Vždy si nájdi niečo, čo s ním máš spoločné

Skôr ako niekoho zavoláš von, mala by si si zistiť, či nemáte nejaké spoločné záujmy. Pretože vďaka tomu ľahšie prelomíš ľady a zbavíš sa počiatočných rozpakov. Je dôležité, aby ste spolu viedli nejakú zmysluplnú konverzáciu. Vďaka tomu sa totiž oveľa lepšie spoznáte. Začni napríklad o filme, ktorý si nedávno pozerala a totálne ťa fascinoval alebo o knihe, ktorú si zhltla jedným dychom. Nehovor však len o sebe. Nezabudni sa pýtať ani na jeho záľuby, vášne, sny či záujmy. Akonáhle si nájdete niečo spoločné, vaša konverzácia nadobudne hlbší význam a vy sa vďaka tomu zblížite.

Vyber správne miesto, kde budete tráviť čas

Chceš si predsa rande užiť, no nie? Zisti si o ňom, ktorá reštaurácia alebo bar je jeho obľúbený, prípadne ako trávi svoj voľný čas. Ak miluje tenis, nie je nič lepšie ako ho priviesť na kurt. Múzeum či prechádzka v parku ho totiž nemusia ohúriť. Uisti sa, že miesto, kde budete tráviť prvé rande nie je príliš hlučné alebo preplnené. Nechcete ho predsa stráviť tak, že budete na seba len mĺkvo hľadieť. Takým tým najbežnejším miestom na prvé rande je kino, pretože sa nemusíš obávať žiadnej katastrofy (jedine že by si ho obliala kolou a vysypala na seba všetky pukance). Komunikovať spolu môžete totiž až po filme a ty máš tak dostatok času na to, aby si si premyslela, o akých témach sa s tým chlapom budeš baviť.

View this post on Instagram

@idreamaboutfood

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Buď sama sebou

Môže to vyznieť ako klišé, no nikdy sa nesnaž byť niekým, kým nie si. Nemusíš byť dokonalá, ten, ktorý ťa miluje by ťa mal prijať so všetkými tvojimi chybami. Vzťah nie je o tom, že sa len neustále na seba usmievate a hovoríte o tom, akí ste dokonalí. Každý máme občas tie svoje zlé dni, kedy to s nami nevyzerá práve najlepšie. A práve počas nich by ťa tvoj partner mal rešpektovať a ostať pri tebe. Ber to tak – ak ty nechceš chodiť s niekým, kto sa na niečo hrá, no v skutočnosti je niekým úplne iným, tak to nebude chcieť ani tvoj partner. Preto si nevymýšľaj, rozprávaj úprimne a zo srdca. Len vďaka tomu môžeš chlapa ohúriť.

Ujasni si, akým spôsobom ho pozveš na rande

V dobe plnej elektroniky, keď všetko riešime cez messenger, to máš oveľa jednoduchšie. Nemusíš za ním chodiť osobne alebo mu dokonca volať. V závislosti od toho, ako dlho a dobre sa poznáte, by si mala riešiť aj pozvanie na rande. Ak ste si už totiž stihli vymeniť telefónne čísla, zavolaj mu. Pokiaľ nie, pridaj si ho na Facebooku a pozvanie sa snaž trochu predlžovať. Maj však na pamäti, že každý spôsob pozvania na rande má svoje výhody aj nevýhody.

View this post on Instagram

Venice with you @tbendina

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

A v neposlednom rade… odvážnym šťastie praje!

Preto sa ničoho neboj a a urob prvý krok. Nečakaj príliš dlho, pretože ti ho nejaká uchmatne a tebe ostanú akurát tak oči pre plač. Nikdy totiž nevieš, či on k tebe neprechováva rovnaké sympatie ako ty k nemu. Časom by si to možno ľutovala, ak by si zistila, že ťa chcel a ty si neurobila nič, aby si ho získala. Tak do toho – naber odvahu a sprav všetko pre to, aby s tebou na rande šiel.

 

Zdroj: iheartintelligence.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.