Ako ušetriť

Chyby, ktoré nás v domácnosti stoja veľa peňazí

6. Cez zimu nechávaš otvorené okno na vetračku. Teplo tadiaľ uniká zbytočne von. Ak chceš vyvetrať, radšej na pár minút otvor okno dokorán.

7. Nechávaš zažaté svetlo v celom dome/byte, dokonca aj v izbách, v ktorých sa nenachádzaš.

8. Pravidelne si dopraješ kúpeľ namiesto sprchy. Raz za čas je to fajn, no pri pravidelnosti minieš veľké množstvo vody.

9. Splachovanie záchoda máš nastavené tak, že vždy sa minie celá nádržka vody, aj pri krátkom spláchnutí. Mesačne ide o veľké plytvanie vodou, čo sa odrazí na ročnom zúčtovaní.

10. Kupuješ stále balenú vodu. Zahlcuješ životné prostredie odpadom a pritom voda z kohútika je dobrá. Ak chceš perlivú, môžeš použiť napríklad výrobník sódy.

11. Kupuješ si stále novú kozmetiku a pritom jej máš doma veľké množstvo. Aj kozmetické produkty majú svoju záruku.

12. Nechávaš v zástrčke aj veci, ktoré nepoužívaš, napríklad nabíjačku na mobil. Síce sa tak nespotrebuje veľa elektriny, no ak to robíš pravidelne, nazbiera sa to.

13. Pri kúrení zakrývaš radiátory niečím iným, napríklad oblečením. Teplo tak má problém rozšíriť sa do miestnosti.

14. Počas umývania zubov nechávaš pustenú tečúcu vodu.

15. Pri varení nepoužívaš pokrievky. Ak ich budeš používať, voda zovrie rýchlejšie aj jedlo bude hotové skôr, takže neminieš toľko energie.

Ak chceš vedieť ako ušetriť ešte viac, prečítaj si aj náš starší článok, ktorý ti prezradí, ako neminúť majland pri nákupe potravín a zároveň sa stravovať zdravšie.

V súčasnom svete zdražovania je poriadok vo financiách ešte dôležitejší ako kedykoľvek predtým. Pomôžu ti tiež aj bežné maličkosti, o ktorých si môžeš viac prečítať TU.

Okrem toho môžeš veľa peňazí ušetriť aj na jedle. V našom staršom článku nájdeš 3 jednoduché tipy, ako ušetriť na stravovaní v práci.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife