Ako ušetriť

Žijeme v tak uponáhľanej dobe, že sa ani nezamýšľame nad tým, čo robíme vo svojej domácnosti a môže nás to stáť viac peňazí, než si myslíš. Je viacero chýb, ktorých sa mnohí z nás dopúšťajú a čo je horšie, nič s tým nerobia. Ako ušetriť? 

Na prvý pohľad možno nejde o nič vážne, no ak by si si všetko spočítala, vo výsledku ťa to stojí aj niekoľko desiatok eur mesačne. Tieto chyby sme ti preto spísali a možno ti otvoria oči, pretože zistíš, že veľa vecí z toho robíš aj ty sama (prípadne rodičia, ak s nimi ešte bývaš).

Najlepšie na tom je, že s nimi môžeš prestať doslova zo dňa na deň. Stačí sa rozhodnúť a povedať si, že už viac nechceš utrácať peniaze na hlúposti.

Ako ušetriť? Chyby, ktoré nás v domácnosti stoja veľa peňazí

1. Pred nákupom nekontroluješ svoje zásoby v kuchyni a vždy kupuješ niečo nové. V skrini ti môže veľa potravín prejsť zárukou a ty ich budeš musieť zbytočne vyhodiť.

2. Neplánuješ, čo budeš variť a vždy kupuješ to, čo sa ti v obchode zapáči. A pritom z vecí doma by si mohla uvariť množstvo chutného jedla.

3. Kupuješ viac jedla, než si schopná zjesť. Napríklad len preto, že bola akcia 2 + 1 zadarmo. Veľa vecí skončí v koši.

4. Používaš klasické žiarovky namiesto úsporných. Na spotrebe elektriny sa to veľmi odrazí.

5. Ak sa ti niečo v domácnosti pokazí, na všetko voláš profesionálnych opravárov. Pritom by ti s tým vedel možno pomôcť ocino, brat, dedko, sused či strýko. Stačí sa ich najskôr opýtať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife