Niekedy by si mala venovať viac pozornosti svojmu vzťahu. Inak sa môže stať, že prehliadneš aj to, keď sa s ním niečo deje. Toto je 10 varovných signálov, ktoré ti napovedia, že nie je všetko v poriadku a mala by si to začať riešiť. Inak sa môže stať, že to skončí zle.

Problémy s komunikáciou

Nedokážete sa už porozprávať tak, ako kedysi. Vaše konverzácie sa týkajú už len bežných denných povinností, no zabudli ste hovoriť o svojich pocitoch a o tom, čo vás trápi. Bez úprimnej komunikácie vzťah nemôže fungovať.

Všímate si viac negatíva toho druhého

Ružové okuliare možno opadli už dávno, no aj napriek tomu ste sa rešpektovali a akceptovali. Teraz si však čoraz viac začínate všímať negatívne stránky toho druhého a začali vám prekážať aj také veci, čo boli za iných okolností úplne v poriadku.

Neviete sa na ničom zhodnúť

Kompromisy? Také niečo vo vašom vzťahu prestalo existovať. Neviete sa na ničom zhodnúť a očakávate, že ten druhý sa vám prispôsobí. Niekedy však tie kompromisy robiť musíte, inak ani jeden z vás nebude môcť byť spokojný.

Nezaujímate sa o toho druhého

Žijete vedľa seba skôr ako spolubývajúci a nie ako partneri. Prestali ste sa o seba zaujímať a dokonca ani nemáte záujem toho druhého prekvapiť alebo potešiť. Naozaj ste spolu len preto, že ste si na seba zvykli.

Častejšie tajnosti a klamstvá

Nie len, že sa poriadne nerozprávate, no vaše reči sú plné klamstiev alebo zatajovania. Kým kedysi ste si hovorili všetko, teraz zatĺkate a toho druhého dokonca zavádzate.

Trávite čoraz viac času oddelene

Na spoločné romantické večery môžete zabudnúť, pretože čoraz viac času trávite oddelene. Venovanie sa vlastným záujmom je vo vzťahu dôležité, no ak robíte všetko oddelene, nie je to v poriadku.

Žiadne prejavy lásky

Objatia, dotyky, intímnosti alebo slová lásky vám už nič nehovoria. Ak vaše city ochladli, je to neklamným znakom toho, že sa medzi vami niečo deje.

Urážky, kritika a výčitky

V niektorých prípadoch to môže vyústiť až do kritiky všetkého, čo ten druhý urobí, vyčítate si všetko, čo sa len dá a začali ste sa urážať. Nemyslíte pritom na to, že takéto slová tomu druhému ublížia.

Časté výbuchy zlosti a hádky

Ak to vo vzťahu škrípe, môžu vzniknúť aj hádky. Nehádate sa však len o maličkostiach, ale vykričať si môžete aj veci, ktoré neskôr budete ľutovať. Radšej by ste si mali dvakrát premyslieť, kým niečo poviete.

Závislosti a násilie

Toto je už posledné štádium toho, že vo vzťahu nie je niečo v poriadku. Ak sa dostavia závislosti na alkohole alebo iných látkach, mala by si spozornieť. Toto môže vyústiť až do násilia a určite ti nemusíme pripomínať, že to v poriadku nie je.

Ak si sa v ktoromkoľvek z týchto bodov našla, ešte nie je nič stratené. Je treba sa o tom medzi sebou porozprávať, no úprimnosť je dôležitá. Ak by ste si uvedomili, že máte problém a chceli by ste to riešiť, mali by ste popracovať na náprave. Inak sa budete musieť asi rozlúčiť a každý si pôjde svojou vlastnou cestou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.