Instagram/bodybyvero

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Pre mnohých ľudí je diaľka niečo, čo považujú vo vzťahu za neprípustné. Tvrdia, že takýto vzťah nemôže fungovať, a tak radšej zostanú sami. Potrebujú k sebe niekoho, s kým by boli každý deň a mohli sa stretávať osobne.

Tieto znaky ti však prezradia, že keď to bude potrebné, tvoj vzťahu prežije aj diaľku. Nemusíš sa ničoho báť, budete spolu už navždy.

Nie ste na sebe závislí

Ty a tvoj partner máte vlastné životy, ktoré popri vzťahu žijete. Nie ste na sebe závislí a nepotrebujete mať nad tým druhým kontrolu. Rozumiete, že o tom váš vzťah nie je. On je o slobode, pochopení a rešpektovaní osobného priestoru.

Dôverujete si

Najzákladnejší predpoklad toho, že vám to spolu vydrží. Dôverujete si a nemáte potrebu toho druhého obviňovať z nevery, klamstva alebo z neúprimnosti. Je potrebná v každom vzťahu, no pri tomto type obzvlášť.

Dokážete prežiť aj bez dennodenného kontaktu

Nemusíte sa stretávať každý deň na to, aby ste sa ľúbili a vaša láska rástla. Rozumiete, že by ste potom ľahko skĺzli do stereotypu alebo do situácie, kedy by ste sa považovali za samozrejmosť. Keď sa každý deň nevidíte, ste pre seba neskôr vzácnejší.

Zvládli ste karanténu osamote

A možno vás to zastihlo aj tento rok. Dôležité je, že ak ste boli obaja v karanténe, avšak nie spolu, vedeli ste bez seba prežiť dva týždne. To je dobrý začiatok na nácvik vzťahu na diaľku. Taktiež ste si možno udržiavali odstup vtedy, keď bol zákaz chodiť cez okresy. Ak ste zvládli to, ďalšia vzdialenosť vás nerozdelí len tak ľahko.

Neprekáža vám dlho telefonovať

Niektoré páry telefonovanie nenávidia. Vy dvaja takí nie ste, pretože vám neprekáža stráviť pri mobile aj niekoľko hodín. Stále je to lepší kontakt, než si len písať cez sociálne siete. Počuť hlas toho druhého je pre srdce upokojujúce.

Máte spoločné ciele

Či už ide o stavbu domu, kúpu bytu, auta, založenie si rodiny alebo podobné veci, potrebujete na to peniaze. Ak sa rozhodneš ty alebo tvoj partner odísť do zahraničia s cieľom, že zarobíte peniaze a potom si všetko vybudujete, rozhodne to vydržíte. Nech to bude akokoľvek ťažké, tieto spoločné ciele vás budú držať v nádeji a v dobrej nálade.

Nepovažujete vzťah za stredobod vesmíru

Nežijete len pre vzťah. Viete, že v živote sú oveľa dôležitejšie veci, než to, aby ste sa stretávali každý deň. Ty máš svoje záľuby, partner má svojich kamarátov, pracujete, staráte sa o rodinu a tak ďalej. Ste trpezliví a viete, že keď sa raz zoberiete, budete spolu už celý život, preto sa nikam neponáhľate a diaľku vydržíte.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating