Žena sa usmieva na lúke
Pexels/Julia Avamotive

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Necítiš sa dobre, máš pocit neustáleho smútku, že si sama a nič sa ti nedarí. Nemáš chuť robiť nič, ale hnevá ťa, že sa nikam neposúvaš. Môže to byť jarná únava alebo len stereotyp, ktorý ťa sužuje. Chceš zlepšiť svoj život? Skús zmeniť svoje rituály a staň sa lepšou verziou samej seba. To najlepšie obdobie je práve teraz.

Nastav si nové hranice, ktoré chceš pokoriť a dokáž si, že zvládneš všetko, čo si len zaumieniš. Neboj sa vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, ktorá sa už pre teba stáva klientkou. Tá totižto môže brzdiť tvoje ambície a rozvíjanie sa vo všetkých sférach života. Zmena nastane, ale až keď to budeš chcieť TY.

K tomu, aby si sa stala “tým” dievčaťom, ktoré budú ľudia obdivovať, iné sa od teba učiť a hlavne, s ktorým budeš ty sama spokojná je dlhá cesta, ale nie nezvládnuteľná. Na začiatok stačí zmeniť pár vecí.

K tomu ti pomôže týchto 8 bodov, ktoré sa vlastne stanú tvojím novým rituálom, ale pomôžu ti na ceste k lepšiemu nazeraniu na život a na seba.

8 tipov, ako si zlepšiť život

1. Zmena zaužívaného

Nemusíš meniť hneď celý svoj život naraz. Na začiatok stačí, ak ráno namiesto troch budíkov nastavíš len jeden a pokúsiš sa vstať hneď na prvý. Alebo pôjdeš spať o polhodinu skôr, ako zvykneš. Možno pomôže, keď si umyješ tvár studenou vodou a nedáš si hneď make-up, alebo ak vynecháš rannú kávu. Tým si budeš budovať pevnú vôľu a aj tvoje telo si všimne, že sa niečo deje.

Začať však treba malými krôčikmi, aby si sa dostala k takému výsledku, po akom túžiš. Pretože aj takáto malá ranná zmena tvojho režimu, ktorý máš zabehnutý, môže dopomôcť k tomu, aby si sa cítila o trošičku lepšie.

2. Jedálniček

Raňajky sú dôležitou súčasťou dňa. Aj keď neznášaš jesť ráno, pretože na to nemáš čas či mávaš stiahnutý žalúdok, skús ráno zjesť aspoň jablko. Na ďalší deň zasa niečo iné a tým, že pomaly budeš telo učiť na nový rituál, začne si zvykať a neposlušný žalúdok, škŕkanie v bruchu či hlad už okolo jedenástej, pominú.

Tvoja životospráva sa zlepší a uvidíš, aj ty si na to zvykneš a budeš oveľa lepšie fungovať. To platí aj o celodennej strave. Vynechaj pár dní pečivo, či sladké vody. Skús vymeniť čokoládu za ovocie, ťažkú večeru za niečo síce zdravšie, ale rovnako chutné. Inšpiráciu na zdravé jedlá nemusíš dlho hľadať. Aj Odzadu ti prináša niekoľko tipov, napríklad na lepšie raňajky. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife