Sladké raňajky
Pexels/Julia Avamotive

Ráno nič nestíhaš, máš málo energie, chceš sa stravovať lepšie. Ak sa v tomto opise vidíš, potom si na správnom mieste. V tomto článku totiž nájdeš desiatky skvelých tipov na sladké raňajky ako vyšité pre teba. Nie len, že ich budeš mať hotové behom pár minút, ale aj ťa zasýtia a nabijú energiou. No a ako bonus, sú vhodné pre všetky jazýčky, ktoré milujú sladké. Tie sa totiž dajú docieliť aj v zdravej forme.

Sociálne siete ako TikTok či YouTube sú plné inšpirácií, vďaka ktorým môžeš mať každé ráno na tanieri niečo iné. Nové chute, medzi ktorými si rozhodne nájdeš svojich obľúbencov. My sme výber pre teba zúžili a v nasledujúcich troch videách nájdeš desiatky rôznych variácií raňajok, pri ktorých si pochutíš bez toho, aby si mala výčitky kvôli množstvu kalórií.

Ich výhodou je aj veľmi rýchla príprava a ingrediencie, ktoré sú aj u nás bežné. Je čas, aby si vyskúšala niečo nové!

Viac ako milión pozretí svedčí o tom, že v tomto videu, kde sú desiatky rôznych tipov, nájdeš niečo, nad čím ti potečú slinky

Nám sa páči recept na easy lievančeky, na ktoré potrebuješ 2 zrelé banány, ovsené vločky, med alebo iné dochucovadlo, 2 vajíčka a čokoládové kúsky. Všetko spolu rozmixuj, opeč na panvici a máš hotovo.

4 sladké raňajky aj pre vegánov

Za vyskúšanie rozhodne stoja „toasty“ z batátov. Stačí, ak si batát narežeš na plátky a na chvíľu ho opečieš. Potom si ho môžeš obložiť podľa chuti – na slano i na sladko. Hummus, syrová nátierka, zelenina, orieškové maslo, … spojenie týchto chutí bude zážitok pre tvoje ústa.

Ovsená kaša nesmie chýbať

Ak si ten typ, ktorý ráno nemá ani 5 minút na prípravu kaše, potom si ju priprav už večer. Na nej je skvelé, že si ju v uzatvárateľnej nádobe môžeš vziať kamkoľvek a vždy môže chutiť inak. Sladké raňajky či desiata všade so sebou.

Dobrým základom sú ovsené vločky, mlieko, grécky jogurt a chia semiačka. Všetko premiešaj a máš hotový univerzálny základ, ktorý bude ráno pudingovej štruktúry.

Na vrch pridaj ovocie, oriešky, granolu, semiačka, arašidové maslo alebo čokoľvek, čo ti je po chuti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness