unsplash/joshrh19

Život nám prináša mnoho udalostí, ktoré nám rezonujú v ušiach ešte desiatky rokov potom. Niektoré zanechajú stopy a jazvy na srdci či duši, inokedy nás minú ani nevieme ako. Avšak za každým jedným zlým dňom príde iný, ale zato oveľa krajší. 

Znie to možno ako klišé, ktoré ti do hlavy tlčie babka, ale spomeň si, že po každom zlom dni, preplakanej noci alebo zlej správe prišlo zrazu niečo krásne, dobré, čo ti urobilo radosť. Po zlom vzťahu prišiel niekto oveľa lepší, po hádke prišlo udobrovanie, po plači prišiel smiech.

Život nie je jednoduchý. Niektorí majú väčšie šťastie, iní menšie a musia sa životom pretĺkať, no všetko je tak, ako má byť. Ide o to, ako svoj život prežiješ a nie ako ho preplačeš. Občas je však plač tým najlepším liekom.

Nie je dôvod, pre ktorý by si si nemohla poplakať. Či je to náročný týždeň, smrť, zlomenie nechtu alebo jednoducho nechuť k životu, ktorá ťa trápi. Je lepšie pustiť emócie zo seba von ako ich dusiť v sebe a mať tak nepríjemné dni možno aj celý mesiac.

Je hrozné cítiť sa pod psa, že tvoje bytie nikam nesmeruje alebo myšlienky typu, že nie si dosť dobrá. Porovnávanie nikomu nikdy nepomohlo, možno len ak sa to porovnávanie týka motivácie.

Všetci sme si prešli chvíľami, keď sme potrebovali byť sami, sústredili sme sa len na smutnú pieseň alebo koniec filmu, kde sme konečne mohli nahromadené slzy vypustiť. Ty nie si iná a nie je hanba poplakať si, vypudiť napätie a všetko zlé, čo sa na teba za niekoľko dní či týždňov nalepilo. Tvoje psychické zdravie je rovnako dôležité ako to fyzické, a tak sa o neho staraj.

Poplač si nad smutnou pesničkou, pozri si smutný film alebo sa bež porozprávať s kamarátkou, ktorá ti urobí tvoju bútľavú vŕbu. Daj svoje pocity von a zistíš, že to vôbec nie je také zlé. Len v tom citovom rozpoložení si svet videla v čiernom svetle a nie ružových okuliaroch. Ale všetko môže byť zasa krásne. Stačí sa usmiať a žiť tak, ako chceš. No nezabúdaj, že aj v prírode musí občas zapršať, aby sa na oblohe opäť zjavila dúha a aby tie nádherné kvety mohli povyrásť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife