Žiť ekologicky, nie je vôbec tak náročné a ani tak drahé, ako si veľa ľudí myslí. Začni aj ty a pomôž našej planéte. Tu ti prinášam zopár tipov, ako byť viac EKO.

Ľudia produkujú čím ďalej, tým viac odpadu, kvôli ktorému vznikajú enormne veľké skládky. Oceány a moria sú preplnené plastom, vodné živočíchy a rastliny kvôli nemu trpia a zomierajú.

Čas na zmenu

Máš pocit, že produkuješ množstvo odpadu a robíš veci, ktoré príliš neprospievajú našej planéte? Chceš to zmeniť? V dnešnej dobe to nie je vôbec náročné, práve naopak. Ide to jednoduchšie, než si myslíš. Stačí iba naozaj chcieť a mať pevnú vôľu.

Nemusíš byť hneď stopercentný. Stačí, ak sa zlepšíš v nejakej maličkosti. Aj tým pomôžeš planéte. Všetko sa počíta. Možno si to ani neuvedomíš a postupom času budeš žiť omnoho lepším životom, prospešným pre Zem a bytosti na nej.

zdroj: unsplash.com
Rady, ako žiť ekologicky:

  1. Vyberaj si kozmetiku netestovanú na zvieratách a z prírodných zložiek s recyklovateľným obalom.
  2. Cestuj ekologickejšie, napríklad na bicykli, prípadne peši.
  3. Nepoužívaj jednorazové obaly a plasty, ktoré potom vyhodíš.
  4. Kompostuj biologický odpad.
  5. Snaž sa triediť odpad: sklo, papier, plast, prípadne nápojové kartóny, elektro-odpad, a podobne.
  6. Plastové fľaše nahraď sklenenými alebo kovovými.
  7. Namiesto plastových sáčkov používaj EKO-sieťku. To platí aj pri igelitových taškách, ktoré sa dajú nahradiť plátennými.
  8. Využívaj viac čapovanú eko-drogériu, namiesto normálnej.

Existuje veľmi veľa obchodov, ktoré sú zamerané na ekologický tovar. Za mňa je to jednoznačne e-shop prijemneveci, kde nájdeš množstvo EKO riešení do domácnosti, ale aj kozmetiku a mnohé ďalšie veci.

Inšpirácia na internete

Taktiež ti odporúčam sledovať na Instagrame profily ľudí, ktorí žijú takýmto životom a zdieľajú rôzne užitočné tipy, napríklad nataliapazicka alebo dewii.veg.

Inšpiruj sa aj videami od youtuberiek, ktoré sa v tejto tematike dlhodobo pohybujú, a spoznaj viac spôsobov, ako žiť ekologicky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife