Photo by Andre Furtado from Pexels

Každá žena by chcela mať po boku chlapa, ktorý bude vždy stáť za ňou a bude pre ňu ramenom, o ktoré sa môže oprieť. Nech sa deje, čo sa deje. Máloktorá si však uvedomuje, že to, čo od vzťahu chce, by mala do neho aj sama dať. Lebo čo dáš, to sa ti vráti. Dvakrát.

Často to vyzerá tak, že muž „musí“ byť tým, kto svoju polovičku podporuje a počúva vždy, keď to potrebuje. A žena na to akoby zabúdala. Zabúda na to, že aj on ju potrebuje mať pri sebe. Potrebuje sa vyrozprávať aj z toho mála, čo ho ťaží. Potrebuje sa poradiť a chce vedieť názor ženy, ktorú miluje.

Nepotrebuje ženu, ktorá zhadzuje jeho nápady či sny. Nepotrebuje ženu, ktorú skutočne nezaujíma to, ako sa má a čo má nové. A hlavne, nepotrebuje ženu, ktorá nie je ochotná stáť pri ňom tak, ak si to naozaj zaslúži.

Máš pocit, že si to ten tvoj nezaslúži? Ak ho miluješ, stoj za ním. Buď mu oporou v dobrých, ale aj ich v tých zlých časoch. Buď mu takou oporou, akou chceš, aby bol on tebe. Vo vzťahu totiž nie je nikto nadradený. Obaja sú si rovní, obaja chcú dostávať rovnaký diel lásky aj pozornosti. Ak to tak nie je, niekde nastala chyba, ktorú si musíte vyrozprávať.

To, že je chlap, neznamená, že je vždy nad vecou a že nemá city. A za každým úspešným mužom stojí predsa žena. Milujúca a podporujúca. Tá, ktorá mu poradí a dovedie ho k úspechu. Preto, ak chceš mať takého muža, musíš byť partnerkou, ktorá mu za to stojí. Počúvaj ho, povedz mu svoj názor, drž mu palce. Aj to je predsa prejav lásky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating