unsplash.com

Každá z nás si prešla láskou, ktorá ju zmenila. Láskou, vďaka ktorej je dnes tou, akou sa mala stať. Aj keď to vtedy tak nevnímala, pretože to bolelo. Bolelo to tak, že si nevedela ako ďalej. Nevedela si ako si bez neho počneš a či sa z toho vôbec dostaneš. Dúfala si, že príde deň, kedy sa všetko zmení a stane sa nejaký zázrak. No on nejak nechodil. Jediný zázrak, ktorý sa mohol stať, si bola ty sama.

Jedine ty sama si to mohla zmeniť a zastaviť to. No to nie je zas tak ľahké ako sa to zdá, že? Je veľmi ťažké opustiť človeka, ktorý ti ukázal všetko to krásne a potom zrazu odišiel. Nevieš dať jednoducho bodku tam, kde ju dal on. Trvá ti to dlhšie, no viem, že to zvládneš. Je ťažké opustiť človeka, ktorý bol cestou domov dôvodom toho spontánneho úsmevu, pri myšlienke na neho.

Je ťažké zabudnúť…

Nechcela si nikoho iného. Videla si len jeho. Nevidela si ako to naozaj bolo, videla si ho takého, akého si chcela. Aj keď taký nebol. Zaslepená láskou. Vždy si si ho prikrášľovala, pretože to v láske zvykneme robiť. Nechceme vidieť pravdu, a tak hľadáme aj medzi tými desiatimi dôvodmi prečo nie, aspoň jeden dôvod prečo áno.

Prečo pokračovať…

Možno si tu bola vždy, keď ťa potreboval on, no keď si ho potrebovala ty, zrazu nemal čas. Vždy, keď si ho videla online, tak si dúfala, že napíše aspoň to trápne ahoj. No ty si stále verila, že ten čas naozaj nemá a jednoducho má toho veľa. Hlúposť! Je rozdiel, keď si niekto na teba nájde čas, keď ho má a keď si ho spraví, aj keď je zaneprázdnený. Je to o prioritách.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Veríš, dúfaš a napokon sa sklameš. Skončíš opäť v posteli a tvoj vankúš je plný sĺz. Darmo si si povedala, že kvôli nemu nevyroníš už ani jednu. Ani nevieš a nechápeš, kde ich toľko berieš. Myslela si si, že on je tvoje šťastie a s ním je svet iný. Lepší. No pravda je inde!

Človek, pri ktorom budeš šťastná a nebude dôvodom tvojho plaču, ale úsmevu. Vstaneš, uvedomíš si niektoré veci a snažíš sa o to, aby bol deň čo deň krajší, i keď bez neho. Super, konečne sa ti to podarilo a ideš si svojou cestou. Už bez neho. No on sa objaví vždy práve vtedy. Vždy to pokazí! Opäť ťa zničí. Ty jednoducho nechceš, no pohľad na neho ťa zlomí a si znova tam, kde si bola. Trvá tak dlho, kým sa rozhodneš zabudnúť, no tak krátko vrátiť sa späť. Tak ironické… Tak smutné… No poviem ti jedno.

Dokáž mu povedať nie! Dokáž mu, že aj ty máš svoju hodnotu a hrdosť. Že nie si len nejaká hračka, po ktorú si príde, keď ho iná omrzí. Lebo ty nie si hračka! Si žena, ktorá je krásna taká aká je. A vieš čo? Si hlavne silná. Za to mu môžeš vďačiť. Naučil ťa niečo a ty môžeš hrdo odísť. Stále silnejšia a stále o čosi múdrejšia.

Nedovoľ mu zničiť ťa tak, ako to robieval. On to vie. Vie akú má silu a využíva ju. Teraz je čas na tebe, ukázať mu silu, o ktorej ani len netušil. Začni vnímať to, že ten jeden dôvod prečo pokračovať je nezmysel, oproti tým desiatim.Usmievaj sa a ži bez neho. Daj šancu ľuďom, ktorí o to stoja a zaslúžia si tvoju pozornosť.

„Zaslúžiš si takú lásku, akú si schopná dať.“

Nie takú, o ktorú musíš žiadať a aj tak sa jej nedočkáš. Si pri nesprávnej osobe, ktorá ju tam nevidí a nikdy ti ju nebude schopná dať. Vidí len to čo chce. To čo pasuje jemu. No preňho si len bútľavá vŕba, ktorej sa môže vyplakať na ramene, kým ostatní odišli. Si preňho len jedna z možností. Možno posledná možnosť. Muž, ktorý ťa bude robiť skutočne šťastnou, ťa nikdy nebude brať ako len jednu z možností. V tom je rozdiel. Je to veľmi ťažké ukončiť to, no nie je ani ľahké to, čo prežívaš teraz.

Viem, že si vždy spomenieš, aj keď sa rozhodneš odísť. Pretože nejaká časť tvojho srdca patrí jemu. To sa už nezmení. Viem, že ak budeš sedieť niekde v bare a začuješ pesničku, ktorú ti spieval alebo na ktorú ste spolu tancovali niekedy v minulosti, tak zostaneš bezhybne sedieť, no už sa nerozplačeš ako niekedy. Možno prejdeš miestom, kde ste spolu trávili čas. Obzrieš sa. Spomenieš si. No už sa len usmeješ a pôjdeš ďalej.

Svojou cestou…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife