Unsplash/Tea Heftiba

Určite si pamätáš príbeh ako vystrihnutý z romantického filmu, ktorý ti rozprávali rodičia. Do detailov ti popísali ich zoznámenie a cestu spoznávania, po ktorej kráčali až do chvíle, keď ocko pokľakol pred tvojou mamkou a požiadal ju o ruku.

Doba sa zmenila a v súčasnosti je stále ťažšie nájsť si svoju vysnívanú polovičku. Musíš si vyberať medzi množstvom chalanov, ktorí sa riadia heslom: využi a odkopni.

Predtým, ako si začala randiť, verila si, že ten tvoj jediný pravý bude zároveň prvý, ktorého stretneš. Sklamalo ťa, keď to tak nebolo. Prišiel ďalší a dúfala si v to isté, ale ani to nevyšlo. Možno si takto vystriedala viacerých, no princ na bielom koni nie a nie prísť.

Nebaví ťa takýto stereotyp? Nechce sa ti stále dookola chodiť von s niekým iným a všetko opakovať ako papagáj? Ak sa budeš držať týchto pravidiel, zaručíme ti, že ten najbližší ťa nebude chcieť dostať už iba do postele.

Nehovor mu hneď všetko na začiatku

Začali ste si písať a on sa už o tebe dozvedel všetko v prvých správach? Nerob to! Nechaj ho pýtať sa a zaujímať sa o teba. Nehovoriac o tom, že keď mu určité veci vykecáš hneď, na osobnom stretnutí sa už nebudete mať potom o čom baviť.

On je takisto rovnako dôležitý ako ty. Nenechaj vyvíjať iniciatívu len jeho, lebo ho to časom omrzí. Nezabudni sa pýtať aj ty. Každý predsa rád hovorí o sebe.

Okúzli ho

Už na prvom stretnutí treba vyzerať dokonale. Najprv zisti, čo má na dievčati rád. Každému sa páči niečo iné. Tvoj vyvolený možno obľubuje upravené baby, ktoré to ale s make-upom nepreháňajú. Síce teraz letí absolútna prirodzenosť, nenechaj sa uniesť dobou.

Hoci si dnes dievčatá myslia, že sú príťažlivé, keď sa oblečú do oversize outfitov, nie je to tak úplne pravda. Chalanom sa páči obtiahnuté oblečenie, ktoré zvýrazní tvoje krivky. No dôležité je, aby si sa aj ty vo svojom oblečení cítila pohodlne. Radšej ale vymeň vrece zo zemiakov za dobre padnúce rifle.

 

Najdôležitejšia na tom všetkom je však sebadôvera. Nechovaj sa namyslene, no buď zdravo sebavedomá. To všetko prekry rúškom tajomstva, no buď sama sebou.

Nauč sa ho uspokojiť

Ak sa dohodnete na vzťahu kamarátstva s výhodami, ale ty do toho ideš s tým, že by si to časom chcela rozvinúť do niečoho väčšieho, je dôležité, aby si bola najlepšou milenkou, akú kedy mal. Dôkladne si preštuduj túto problematiku. Viackrát sme o nej písali v našich dating článkoch.

Ak budeš majsterkou v posteli a dovolíš mu takmer všetko, je jasné, že ťa nenechá odísť. Samozrejme, že aj tam si treba nastaviť nejaké hranice. Najprv totiž musíš zistiť, čo by ti vadilo a čo by si mu zaručene nedovolila. Vzťah založený na milovaní je niekedy ešte lepší a vzrušujúcejší.

 

Hranice aj mimo postele

Pravidlá sú na to, aby sme vedeli, čo je správne a čo nie. Aj vo vzťahu mimo postele treba dodržiavať určité hranice. Komunikácia je medzi ľuďmi dôležitá, a preto musíš byť maximálne otvorená. Nehanbi sa mu povedať, čo cítiš.

Povedz mu, že chceš vernosť. Aj kamarátstvo s výhodami totiž môže fungovať bez podvádzania. Popravde, máš pri tom aj väčšiu šancu, že sa prepracujete k naozajstnému vzťahu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating