thoughtcatalog.com

Nikdy som nemala pochopenie pre ženy dobrovoľne ostávajúce vo vzťahoch s mužmi,  ktorí si ich nevážili, snažili sa kúpiť si ich drahými darmi, ponižovali ich, týrali, alebo iným spôsobom znehodnocovali. Neodsudzovala som ich, ale nerozumela som im.

Prečo to ženy robia? Boja sa opustiť muža kvôli strachu zo samoty? Nedokážu povedať svoj názor, lebo sa obávajú výsmechu? Ostávajú vo vzťahoch bez naplnenia len kvôli očakávaniam okolia?

foto: pixabay.com

V dnešnom svete máš určite aj Ty vo svojom okolí ženy, ktoré nie sú vo vzťahoch šťastné a spokojné. Nedostávajú to, čo vo vzťahu od muža vyžadujú. A pritom to nie sú žiadne nadštandardné požiadavky. Väčšina z nich túži po úprimnej láske, priateľskom pochopení, vášnivom milovaní. Základ každého zdravého vzťahu. Iste, ženy potrebujú od partnera aj trochu pozornosti, nehy, občas si rady vypočujú kompliment a nepohŕdnu ani kvetmi po príchode z práce. Dobre však vedia, čo je podstatou správneho vzťahu.

Mnohé ženy ostávajú vo vzťahoch aj napriek tomu, že v nich tieto základné ingrediencie chýbajú. Obavy zo samoty či pocit nedostatočnosti ich privádzajú k tomu, že radšej ostávajú v nenaplnených vzťahoch. Následkom toho sa z nich stávajú ženy, ktoré sú odsúvané za pivo, kamarátov, prácu, rodičov. Je od nich vyžadované mnoho, no ony dostávajú len veľmi málo. Musia byť však aj napriek tomu dostatočne reprezentatívne pred kamarátmi, dokonalé milenky v posteli, skvelé kuchárky v kuchyni.

Namiesto toho, aby ženy ostávali v takýchto vzťahoch  by si však mali uvedomiť svoju hodnotu a na základe nej nájsť správneho partnera pre život.

foto: pixabay.com

Žena, ktorá si je vedomá svojej hodnoty nikdy neostáva vo vzťahu, ktorý jej viac berie ako dáva. Lebo aj keď je láska o dávaní, je prirodzené, že láska sa musí aspoň z časti aj vrátiť. To, čo drží väčšinu ženskej populácie je túžba necítiť sa sama. Paradoxne sa však práve tieto ženy cítia osamelejšie ako tie nezadané.

Žena, ktorá si uvedomuje jej hodnotu nikdy nedovolí, aby bola zneužívaná.

Žena, ktorá si uvedomuje jej hodnotu nikdy nedovolí, aby bola týraná.

Žena, ktorá si uvedomuje jej hodnotu nikdy nebude len spríjemnením voľného času.

Žena uvedomujúca si jej hodnotu je tá, ktorá nebude ostávať v nefungujúcom vzťahu len preto, aby cítila voči ostatným dostatočná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife