Pexels/Ella Olsson

Medzi novoročnými predsavzatiami často počuť aj také, prostredníctvom ktorých by sa mnohé z nás zamerali nielen na viac pohybu, ale i na zdravšiu stravu. Samozrejme, neplatí to len v prípade raňajok, určite by si rada v tomto smere pokračovala aj počas dňa. 

Možno aj ty momentálne premýšľaš nad tým, akú dobrotu v zdravšej verzii by si si dopriala na obed alebo k večeri. Zdravšie jedlá môžu byť zároveň aj chutné a preto sme pre teba vybrali práve takúto kombináciu. Môžeš si ich skúsiť pripraviť ako hlavné jedlo alebo tiež ako večeru.

Zdravé a jednoduché jedlo s kuracím mäsom

Tento recept s vysokým obsahom bielkovín si pripravíš rýchlo a jednoducho. Potrebovať budeš kuracie stehná, jablko, cibuľu, vodu, horčicu, kokosový olej, kari korenie a sójovú omáčku. Ak máš rada ryžu, dopriať si ju môžeš ako prílohu.

Rýchly a zdravý kuskus šalát

Ak patrí kuskus k tvojej obľúbenej surovine, dopraj si ho so zeleninou práve v tomto prevedení. K jeho príprave budeš potrebovať kuskus, vodu, uhorku, paradajku, feta syr, soľ a olivový olej. Pridať môžeš olivy, bazalku alebo inú zeleninu, ktorú máš rada.

Fit cestoviny s brokolicou

Pokiaľ nesmie v tvojom jedálničku chýbať brokolica, dopraj si ju počas dňa alebo aj večer s cestovinou. Potrebovať budeš brokolicu, cestoviny, kokosový krém, tofu, soľ, koreniny, hroznový alebo olivový olej. Pokiaľ si ešte tento recept nikdy neskúsila, teraz je ten správny čas. Chutia výborne.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife