Photo by Nathan Cowley from Pexels

Určite to poznáš aj ty! Chceš si na seba obliecť to krásne tielko na ramienka, ale zrazu jediná vec, ktorá pokazí celý dojem je tuk, ktorý ti vytŕča spod ramienok! Povedz mu navždy zbohom, pretože my ti ukážeme ako ho odstrániš! 

„Chcem sa zbaviť tuku na rukách!“ Nechceme ti vyvracať tvoje predstavy, ale chudnúť sa dá len komplexne, nie cielene z jednej partie. Rovnako ako zbavovanie tukov súvisí s chudnutím a diétou, tak aj s cvičením. Zameraní sa na konkrétnu partiu však vieš priviesť rýchlejšiu stratu tuku v danej oblasti. Práve preto sme si pre teba pripravili najdôležitejšie cviky, ktoré ti pomôžu pri budovaní svalov a strate tukov v tejto oblasti.

Kruhy rukami

Postav sa a vystri chrbticu, aby si si počas cvičenia neublížila. Ruky upaž a ramená uvolni, následne začni robiť malé kruhy smerom vpred a opakuj 30x. Potom zmeň smer a znovu urob 30 opakovaní v troch sériach. Snaž sa však mať ruky stále v tej istej výške, aby si zasiahla nielen prsné svaly, ale aj svaly ramena, ktoré týmto cvikom precvičíš tiež.

Klik

Hneď z názvu tohto článku si si určite vyvodila, že bez klikov by to neľšlo! Mnohími nenávidený cvik patrí k tým najúčinnejším, ktorý precvičí tvoje nielen tvoje prsné svaly, ale aj biceps, či triceps. Už záleží, akú variantu tohto cviku zvolíš. Ak nezvládaš klasický mužský klik pokojne zvoľ ženskú verziu kliku a postupne ako naberieš silu, môžeš vyskúšať aj ten mužský. Opakuj 10x v 3 sériach.

Tlaky na prsia

Môžeme ich nazvať aj obrátenými klikmi. Napriek tomu, že je tento cvik obľúbený najmä u mužov v posilňovni, ktorý vykonávajú s činkami veľkosti hlavy, ho dokážeš precvičiť aj jednoducho doma. Vezmi si dve dvojlitrové fľaše naplnené vodou. Ľahni si na podložku, pokrč kolená ruky predpaž a postupne uvoľňuj lakte a priťahuj fľaše k hrudi! Avšak bez toho aby sa tvoje lakte dotli zeme. Tento cvik prevádzaj v 12 opakovania 3 krát.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness