Photo by freestocks.org from Pexels

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Blíži sa čas Vianoc. Vo vzduchu už cítiť stres z vianočných nákupov, z pečenia, upratovania a všetkých povinností, ktoré vieme, že nás ani tento rok na Vianoce neobídu. Na chvíľu sa však zastav a zamysli sa. Na svete existujú ľudia, ktorí nepotrebujú drahé darčeky. Stačí im maličkosť, ktorá ich poteší, vyčarí im úsmev na tvári a pripomenie im, že stále existujú ľudia, ktorým na nich záleží.

Aj tento rok máš možnosť zapojiť sa do jedinečnej Vianočnej pošty. Nikdy si o tom nepočula? Práve teraz máš možnosť zapojiť sa do skvelého projektu, ktorý urobí radosť seniorom. Občianske združenie Pohodovo sa rozhodlo zorganizovať skvelú vec a podporiť, tých na ktorých sa najčastejšie zabúda. Nemusíš kupovať drahé darčeky, ani piecť medovníky, stačí sa zaregistrovať na stránke: pohodovo.sk.

A ako na to?

Najjednoduchšou cestou je „Objednávka Vianočnej pošty“ za 0€ – čiže zadarmo. Zvolíš si počet pozdravov, ktoré napíšeš 1, 3, alebo 5. Keď je vás viac, každý môže pridať svoje meno. Následne si zvolíš výšku podpory Vianočnej pošty. Je to dobrovoľné, môžeš ponechať aj 0€. Podpora 5, 10, či 15€ však organizácii veľmi pomôže. Za Vianočnou poštou sú totiž hodiny dobrovoľníckej práce, a taktiež ďalšie aktivity pre seniorov počas roka. Doplníš svoje údaje (meno a email), aby sme ti mali kam poslať adresy seniorov, a odošleš registráciu.

V potvrdzovacom e-maily dostaneš ďakovný certifikát pisateľa Vianočnej pošty. Registrácia je otvorená do 6.12., kedy sa uzavrie a zároveň začneme rozosielať adresy tým, čo sa zaregistrovali.

Ak si kladieš otázku prečo sa zapojiť, odpoveď je jednoduchá. Pohľadnica nestojí desiatky, ani stovky eur, známka ani poštovné taktiež. Tak prečo neurobiť radosť človeku, ktorý si to zaslúži. Domovy dôchodcov sú plné ľudí, ktorí by dali čokoľvek za krátku chvíľu s ich blízkymi, alebo rozhovor s človekom, ktorému na nich záleží. Zastav sa na chvíľu a urob dobrú vec. Nájdi si čas, kúp pohľadnicu, a odošli ju človeku, ktorému táto pohľadnica pripomenie, že na svete ešte stále existujú empatickí a dobrosrdeční ľudia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife