Bozkávajúci sa pár
Pexels/Fernando Favero

Bola si už do niekoho platonicky zamilovaná a neskôr si skutočne niekoho milovala? Ak nie, mala by si si prečítať tento článok. Zamilovanosť a láska má rozdiely, ktoré by si mala vedieť odlíšiť. Ako, to sa dozvieš nižšie. 

Zamilovanosť je vášnivá a láska je pokojná

Najväčší rozdiel si môžeš všimnúť v tom, že zamilovanosť ti dá pocit, akoby si predtým vôbec nežila. Nahrnie ti adrenalín do tela a budeš sa cítiť plná energie. Pravá láska je však pokojná. Keď spoznáš lásku, upokojíš sa a všetko budeš vidieť inak. Nebudeš chcieť dobrodružstvo, no oveľa viac budeš prahnúť po jednoduchosti, istote a pocite bezpečia.

Zamilovanosť je pud a láska je voľba

Pri zamilovanosti si môžeš všimnúť, že ťa budú ovládať pudy. Keď to na teba príde, budeš náladová a nebudeš mať zábrany sa s daným mužom vyspať, pohádať, rozísť, dať znovu do vzťahu a tak dookola. Skutočná láska je však voľba. Budeš pri danom mužom stáť, nech sa deje čokoľvek. Nebudeš často meniť svoje nálady, lebo budeš vedieť, že to nie je správne.

Zamilovanosť môže byť sezónna, ale láska je dlhodobá

Ďalším znakom je aj ten, že zamilovanosť môže byť krátkodobá. Nemusí trvať viac než dva týždne alebo pár mesiacov. Avšak, pravá láska, tá skutočná, je dlhodobá. Neskončí pri prvom probléme, no má odvahu bojovať ďalej. Nevzdáva sa a dokáže sa obetovať pre milovanú osobu.

Zamilovanosť nosí ružové okuliare, ale láska vidí aj realitu

Ak si raz bola zamilovaná, možno si sa často pristihla pri tom, že vidíš svet ružovo. Jednoducho si na sebe mala ružové okuliare a partnera, aj keď bol toxický, si videla dokonale. Žiadne jeho nedostatky a zlozvyky si si nevšímala. Pravá láska však toto všetko vidí. Vie, aká je realita. Rozumie tomu, že nikto nie je dokonalý a dáva možnosť druhej osobe zlepšovať sa.

Zamilovanosť je sebecká a láska je pokorná

Posledným znakom je ten, že zamilovanosť je sebecká a myslí iba na seba. Myslíš na svoje potešenie, na svoje potreby, na svoje uspokojenie a na svoje bezpečie, či zdravie. Keď máš v živote lásku, si pokorná a láskavá. Berieš do úvahy aj partnera a neprekáža ti (v niektorých situáciách) obetovať sa pre neho.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating