Si silné dievča. To je to, čo hovorí tvoja myseľ a tvoje jazvy na duši. Si tá, ktorá keď niečo chce, ide si za tým. Vieš, že tvoje rozhodnutia sú iba tvoje a nedáš sa ovplyvňovať druhými ľuďmi.

Si dievča, ktoré si vyberá múdro. Ideš za hlasom svojho srdca aj rozumu. Vieš nájsť rovnováhu. Si tá, ktorá si najprv všetko premyslí, a až potom koná. Rozumne a uvážene.

Si dievča, ktoré stojí na mieste a pevne si verí.

Si dievča, ktorá neberie NIE ako odpoveď pokiaľ ide o tvoje vášne a koníčky. Vieš ale hovoriť nie, keď sa ti niečo nepáči a je ti proti srsti. Si dievča, ktoré rado hovorí, ale rado počúva a hodnotí všetky perspektívy, no stále si verná svojmu názoru.

zdroj: unsplash.com

Existujú veci, ktoré máš ustálené a dôveruješ im. Takisto máš vo svojom živote hŕstku úprimných ľudí, ktorí stoja pri tebe nech sa deje čokoľvek.

Vieš, ako si užívať život tým správnym spôsobom. Vieš, ako sa usmievať, keď nemáš dobrý deň. Vieš sa radovať z maličkostí a vieš, že máš veľmi vysokú hodnotu.

Vieš odísť, keď tvoje srdce s niečím nesúhlasí.

Si ešte mladá, poddajná a formovaná touto spoločnosťou, no ľudia okolo teba ťa milujú. Dostávaš lásku. A to je hlavné. Cítiš sa pohodlne a pokojne, keď sa vrátiš domov z práce alebo školy a vieš, že ťa doma čaká rodina.

Si dievča. Si veľmi cenná a to, že si sama sebou, je veľmi veľké plus. Nemusíš sa na nič hrať, nemusíš na seba nanášať vrstvy make-upu aby si bola krásna. Nemusíš sa pretvarovať a rozprávať preafektovane, aby si bola obľúbená.

zdroj: unsplash.com

Si ten druh mladej ženy, ktorá prešla ťažkými skúškami života s tým, že si pomáhala druhým, že si sa radovala z toho, čo všetko máš a miluješ vždy s otvoreným srdcom.

Niekedy ťa zlomia ľudia alebo spoločnosť. Niekedy sa budeš hnevať na to všetko, čo je zlé a nelegálne. Niekedy ťa budú ľudia škaredo menovať len preto, aby zistili, že majú na viac ako ty.

Prosím, chráň sa pred týmito všetkými udalosťami.

Kto si, je niečo, na čo by si mala byť hrdá. Je to spôsob, akým si nad týmito všetkými vecami stála hrdo a pevne. Je to niečo, čo môžeš obdivovať. Tvoja viera a sila, tvoja schopnosť pochopiť ľudí, to sú znaky silnej dievčiny.

A dokonca ver, že aj keď je svet proti tebe alebo sa cítiš že už nikto nie je na tvojej strane, je tu niekto, pre koho si veľmi veľkou inšpiráciou.   

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.