Možno sa niekto pousmeje a povie si, že to je len nejaký výstrelok ako zaujať a dostať sa do popredia. Ale kto si tým neprešiel ani len netuší o čom hovorí. V dnešnej dobe sú hlavné mladé dievčatá týmto postihnuté. Tlak z okolia je naozaj veľmi silný a možno si to ani neuvedomujete, no stačí malé slovíčko alebo náznak a problém je na svete. Ľudia začnú brať jedlo ako nepriateľa, myslia si, že keď budú držať rôzne diéty budú so sebou viac spokojný ale nie je to tak! Už len tu je prvý problém.

Prečo by ste sa mali meniť, kvôli niekomu? Hlavné je meniť sa pre seba a kvôli sebe. Ak sa cítite dobre s pár kilami navyše tak, čo je koho do toho? Je to váš život oni ho nežijú za vás. Prečo sa snažíme deliť potraviny na dobré a zlé? Nič nie je zlé všetko to je len nastavené v hlave. Ak ste zjedli navyše niečo sladké, čo jednoducho nepatrilo do vášho denného jedálnička a niekto vám povie, že ste tým pokazili celú snahu tak vaša hlava je automaticky nastavená tak, že jete ďalej. Jednoducho si poviete, že ste to pokazili raz tak od zajtra začnete na novo ale dnes si ešte doprajete, veď ďalšie dni to už neporušíte a na rad prichádza čokoláda, sladké pečivo a tak to ide po celý deň. Večer si zastanete pred zrkadlo v hlave vám víria myšlienky,že ste nezvládli situáciu a neudržali si pevnú volu. Začínate mať pochybnosti a pripúšťate si slová vašich známych. Tak by to byť nemalo.

Ak si naozaj dáte niečo sladké navyše nevadí, veď sme predsa len ľudia robíme chyby. Musíte sa snažiť myslieť dopredu nie nato čo bolo ale čo bude, treba si vyvetrať hlavu utriediť myšlienky a čo je hlavné stanoviť cieľ! Nie je dôležité za aký čas ho dosiahnete, dôležitá je cesta, ktorá vás spraví silným.  Neprežívajte ale žite svoj život!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife