unsplash.com

Bývať so svojim priateľom je veľký krok. Predtým, než tak urobíš, by ste si mali povedať pár pravidiel, ktoré treba dodržiavať. Tu nájdeš tie základné:

1. Domáce práce nemá robiť len partnerka – „domáce práce musia robiť len ženy“ je mýtus, ktorý sa dodnes drží. V spoločnej domácnosti by ste mali robiť veci spoločne. Obidvaja predsa robíte neporiadok, obidvaja predsa zašpiníte riad a máte špinavé oblečenie. Domáce práce si musíte vedieť rozdeliť, pretože potom to bude vyzerať tak, že jeden urobí všetko a druhý nič.

2. Výdavky by mali byť rozdelené rovnomerne – ak už obaja zarábate, nemal by to byť problém. Rovnako, ako pri domácich prácach. Nemôže jeden platiť všetko a druhý nič. Rozdeľte si to, podľa vašich podmienok, čo najviac rovnomerne. Nebudú vznikať zbytočné hádky.

3. Spoločný čas by mal byť stále trávený kvalitne – veľa párov, keď spolu začnú bývať, prejde do stereotypu. Stereotyp je najväčší zabijak vzťahov. Bývate spolu, to je fajn – napriek tomu by ste si mali vedieť vyhradiť čas, kedy sa budete venovať jeden druhému (bez mobilov a televízie). 

zdroj: unsplash.com

4. Aspoň jedno teplé jedlo za deň – skvelý spôsob toho, ako sa dá tráviť spoločný čas, ak máte náročný týždeň. Navyše, ak si jedlo spolu uvaríte, zabavíte sa pritom a budete vedieť, že je to kvalitné jedlo, ktoré vám dá potrebné živiny. Môžete si sami zvoliť, aké jedlo to bude. Či večera alebo obed (cez víkend aj raňajky).

5. Minimálne 30 minút pred spánkom všetko vypnúť – svetlo z mobilu, či televízie, ovplyvňuje kvalitu nášho spánku. Ak spolu bývate, určite chcete, aby bol váš život a spánok čo najviac kvalitný. Tým, že odložíte mobily a zoberiete si do rúk knižku, predídete migréne, únave a nepokojnému spánku.

6. Do postele musíte ísť vždy zmierení – hádky vo vzťahu prídu skôr či neskôr. Keď spolu bývate, je jednoduché si povedať: „Vyriešim to zajtra, veď sa aj tak uvidíme“. V spoločnej domácnosti by ste však nikdy nemali zaspávať pohádaní. Mali by ste si všetko vyriešiť pred spánkom a ísť spať v objatí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating